Lidhu me ne

Mix

Princ Harry zbulon se çfarë e ndihmoi të përballonte humbjen e mamasë së tij, Diana

Një aromë sentimentale. Aroma e preferuar e Princeshës Diana e ndihmoi Princin Harry të përpunonte vdekjen e saj.

Në kujtimet e tij të sapo publikuara, Spare , 38-vjeçari mbretëror foli për aromën e parfumit të dashur të nënës së tij të ndjerë, First by Van Cleef & Arpels, si terapi pas aksidentit të saj fatal me makinë në 1997.

“Kam lexuar diku se aroma është shqisa jonë më e vjetër dhe që përshtatet me atë që përjetova në atë moment, imazhe që dalin nga ajo që ndihej si pjesa më parësore e trurit tim”, shkroi Harry.

Harry zbuloi mënyrat e tij të tjera të përballimit, të cilat përfshinin kthimin tek psikodelikët dhe kërpudhat psilocybin (një lloj droge), gjatë një interviste ’60 Minutash’, e cila u transmetua të dielën, më 8 janar.

“Unë kurrë nuk do t’i rekomandoja njerëzve që ta bëjnë këtë në mënyrë rekreative,” tha ai, “Por duke e bërë atë me njerëzit e duhur nëse vuani nga një sasi e madhe humbjeje, pikëllimi ose traume, atëherë këto gjëra kanë një mënyrë për të punuar si ilaç.”

“Ato e hoqën këtë ide që kisha në kokën time … se më duhej të qaja për t’i vërtetuar nënës sime se më mungonte, kur në fakt, ajo që ajo donte ishte që unë të isha i lumtur”. tha ai.

Duka i Sussex shpjegoi se ai “po përpiqej vazhdimisht të gjente një mënyrë për të qarë”, duke shtuar se ai madje do të shikonte video të Dianës për të nxitur lotët.

Harry ishte vetëm 12 vjeç kur Diana ndërroi jetë. Vëllai i tij, Princi William , ishte 15 vjeç. Vdekja e saj erdhi vetëm një vit pasi ajo finalizoi divorcin e saj nga mbreti Charles III .

MË TEPËR

Sport8 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix9 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport9 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Mix9 orë më herët

OnePlus 11 pa sekrete: dizajni zbulohet në video teaser, lancimi është i afërt!

OnePlus 11 i ri u lançua në Kinë në fillim të janarit, por publikimi i tij ndërkombëtar nuk pritet para...

Mix9 orë më herët

Samsung Galaxy S23 do të jetë ultra rezistent: do të ketë Gorilla Glass Victus 2 të ri

Faqet tona vazhdojnë të jenë të mbushura me lajme dhe thashetheme për Galaxy S23 të ri që Samsung po përgatit...

Mix9 orë më herët

Shkrimtarja e “Harry Potter” mblodhi fshehurazi para për të shpëtuar 100 gra afgane nga talebanët

Shkrimtarja e “Harry Potter” mblodhi fshehurazi para për të shpëtuar 100 gra afgane nga talebanët J.K. Rowling, shkrimtarja e “Harry...

Radar9 orë më herët

“I kapa në loto”/ Flet e dashura e McGonigal: Solli një çantë plot me para

Dëshmia e të dashurës jashtëmartesore të ish-agjentit të FBI-së Charles McGonigal, hedh dritë mbi jetën e tij të dyfishtë si...

Mix9 orë më herët

Foto/ Qytete idilike me ujëra termale që shërojnë trupin dhe shpirtin, 10 destinacionet spa më të njohura në Evropë

Nëse një udhëtim është për shumicën prej nesh një mënyrë e shkëlqyer për të shpëtuar nga përditshmëria shpesh e lodhshme,...

Mix9 orë më herët

Tetë mite të rreme mbi gjumin

Foto ilustruese Ekzistojnë një sërë mitesh mbi gjumin, të cilat shpeshherë interpretohen si fakte. Ja cilat janë 8 nga mitet...

Mix9 orë më herët

Kush ishte Georgina Rodríguez para se të takohej me Ronaldon

Kamariere dhe shitëse, kush ishte Georgina para se të takohej me Ronaldon Georgina Rodriguez është e lumtur në një lidhje me...

Facebook