Lidhu me ne

Mix

Beyonce, 24 milionë dollarë për të kënduar në një spektakël privat në Dubai

Beyoncé: Biography | LearnEnglish Teens

Pothuajse pesë vjet pas koncertit të fundit – në vitin 2018, në Festivalin Global Citizen – Beyoncé është rikthyer në skenë. Kësaj radhe për një spektakël privat.

Plot 24 milionë dollarë është paguar Beyonce për të kënduar në një spektakël për VIP-at me rastin e hapjes së resortit Atlantis në Dubai. Në skenë, asaj iu bashkua vajza e saj 11-vjeçare Blue Ivy Carter për “Brown Skin Girl”.

Beyonce riktheu hitet e së shkuarës si “Crazy in Love”, “Beautiful Liar” dhe “Naughty Girl” etj. Asnjë filmim në rrjetet sociale sepse telefonat celularë ishin të ndaluar.

24 milionë dollarë (22.1 milionë euro) për 65 minuta performancë dhe fakti që Beyoncé, një mbështetëse e madhe e komunitetit LGBT, performoi në një vend si Emiratet ku, sipas ligjit islamik, homoseksualiteti dënohet me vdekje, nuk mund të mos komentohej.

Megjithatë, fronti pro-Dubait përgjigjet se Emiratet nuk janë Afganistan dhe se ligji ekziston por nuk zbatohet.

MË TEPËR

Mix8 orë më herët

Rrahjet e ngadalta të zemrës/ Përse ndodhin dhe si të veproni

Rrahjet e zemrës funksionojnë si tik taku i orës, vazhdojnë pa pushuar asnjë sekondë gjatë gjithë jetës. Zemra, organi më...

Mix8 orë më herët

Ja sa duhet të jenë rrahjet e zemrës sipas moshës që keni

Ritmi i zemrës është numri i rrahjes së zemrës në minutë. Ju mund të matni atë ndërsa jeni në pushim...

Mix8 orë më herët

Sipas moshës dhe gjinisë, ky është numri normal i rrahjeve të zemrës në minutë

Shumë njerëz shpesh numërojnë rrahjet e tyre të zemrës, mirëpo në këtë epokë moderne, ka edhe aplikacione celulare që matin...

Kryesore15 orë më herët

Askush nuk e tha të vërtetën se përse janë shtuar sharlatanët në media

Koment nga Bilbil Beqiri U bë një debat i vakët në portalet shqiptare se përse janë shtuar sharlatanët në TV,...

Temporal16 orë më herët

Shpallja “armik i popullit” i gomarit që del në televizion dhe zbavit disa të ngjashëm të tij

Ardian NdrecaArdian Ndreca A mund të gjobitet apo të dënohet dikush që mendon dhe e shpreh publikisht se toka asht...

Kryesore2 ditë më herët

Opozita në protestë, gjithçka ndodhi në tubimin e parë pa Berishën në shesh

Pas disa kohësh që nuk organizonte një tubim dhe përplasje mes vetes, opozita e drejtuar nga Rithemelimi thirri qytetarët dhe...

Radar2 ditë më herët

Veliaj “kërcënon” Ramën

Kryebashkiaku Erion Veliaj Kryebashkiaku Erion Veliaj, në një dalje të tij në media ka përcjellë mesazh të koduar për kryeministrin...

Mix2 ditë më herët

Zbuloni disa fakte interesante për lepujt

Lepujt janë krijesa sociale dhe janë më të lumtur në shoqërinë e specieve të tyre. Kombinimi më i mirë është...

Mix2 ditë më herët

Kanceri mund të maskohet nga prostata e zmadhuar? Nëse keni probleme me prostatën bëni një kontroll tek doktori

Pak ditë më parë, bota u trondit kur Pallati Buckingham njoftoi se mbreti britanik Charles vuante nga kanceri. Trashëgimtari i...

Radar2 ditë më herët

“Non grata, plumb kundër opozitës”, Berisha akuzon diplomatët për përçarjen e PD: Ky uragan ishte llogaritur të mos ndodhte

“Ky uragan madhështor në qendër të Tiranës, ishte llogaritur të mos ndodhte. Shqipëria ishte llogaritur që sot të ishte një...

Facebook