Lidhu me ne

Mix

Horoskopi kinez, çfarë do të sjellë “Viti i Lepurit” për secilën shenjë

Horoskopi kinez, çfarë do të sjellë “Viti i

Kinezët festojnë Vitin e Ri, ndërkohë më poshtë keni parashikimin e horoskopit kinez për vitin e Lepurit.

Miu: 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020

Bualli: 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021

Tigri: 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022

Lepuri: 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023

Dragoi: 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024

Gjarpri: 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025

Kali: 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026

Dhia: 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027

Majmuni: 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016, 2028

Gjeli: 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017, 2029

Qeni: 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030

Derri: 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019, 2031

Horoskopi kinez, çfarë do të sjellë “Viti i

Lepuri

Njerëzit e lindur në Vitin e Lepurit do të përballen me “Ben Ming Nian” – vitin e tyre zodiak – në 2023. Ndjekësit besojnë se do të ketë më shumë ndërprerje dhe paqëndrueshmëri në vitin e ardhshëm si rezultat. “Njerëzit e lindur në vitin e Lepurit duhet të presin ndryshime të mëdha për sa i përket shëndetit, karrierës dhe marrëdhënieve. Mund të jetë paksa nervoz, veçanërisht për ata, grafikët e lindjes së të cilëve nuk e favorizojnë ujin, “thotë Chow. “Por mos harroni se kurrë nuk është gjithçka keq. Mund të nënkuptojë një mundësi për t’u rritur.” Lepujt duhet të përpiqen të tërheqin energji pozitive dhe t’i bashkohen ngjarjeve të lumtura kur është e mundur. Ata gjithashtu duhet të udhëtojnë drejt destinacioneve në jug të tyre – nuk ka rëndësi nëse këto destinacione jugore janë brenda qytetit të tyre apo jashtë vendit të tyre – thotë Chow.

Dragoi

Është vendosur të jetë një vit mjaft i mirë për Dragons atje. Asnjë yll i pafat nuk po ndikon në vitin e tyre. “Nuk ka shqetësime të pazgjidhura, përveç shëndetit për ata që kanë lindur në verë dhe në vjeshtë. Ata mund të ndjehen lehtësisht të stresuar”, thotë Chow. Por eksperti i gjeomancisë i kërkon Dragonëve të mos marrin vendime të nxituara në punë. “Nuk do të thotë të mendosh shumë. Thjesht lërini gjërat të qëndrojnë më gjatë përpara se të merrni një vendim”, thotë Chow. Single Dragons mund të takojnë partnerë të mundshëm romantikë këtë vit. Ngjyrat e tyre me fat janë metalike, si ari apo argjendi. Sa për udhëtimet, drejtohuni në perëndim për fat më të mirë, thotë Chow. Markat luksoze vënë bast për fuqinë e lepurit – dhe kthimin e blerësve kinezë

Gjarpri

Njerëzit e lindur në vitet e Gjarprit do të gëzojnë lajme të mira dhe bollëk pasi ylli i udhëtimit, Yi Ma Xing dhe ylli i pasurisë, Cai Xing, do të mbretërojnë mbi ta këtë vit. “Mundësitë, drejtimet dhe përparimet e reja do t’ju vijnë në punë,” thotë Chow. “Por gjarpërinjtë duhet të gjejnë ekuilibrin në jetë dhe të bëjnë një pushim kur është e nevojshme.” Në mënyrë romantike, gjarpërinjtë mund të gjejnë dashuri gjatë udhëtimit këtë vit. Chow i këshillon ata të veshin blu ose të artë dhe të udhëtojnë në perëndim ose në veri.

Kali

“Këtë vit, Kuajt do të kenë Yllin e Lulëzimit të Pjeshkës (Taohua Xing) që shkëlqen mbi ta. Ky është gjithmonë një lajm i mirë”, thotë Chow. Profesionalisht, ata do të gjejnë mundësi të reja dhe do të takojnë shumë kujdestarë që do t’i ndihmojnë. Ata do të gëzojnë marrëdhënie të mira. Ajo thotë se ky mund të jetë viti i duhur për ata që duan të fejohen apo martohen. Por Chow lëshon një kujtesë për Kuajt: Kushtojini vëmendje shëndetit fizik dhe mendor të familjes së tyre. “Ata mund të veshin rroba shumëngjyrëshe si rozë, portokalli dhe pak të verdhë. Për sa i përket udhëtimit, ata mund të shkojnë drejt jugut të tyre”, thotë Chow. Opinion: Kjo ditë më e rëndësishme për amerikanët aziatikë ka një kuptim që të gjithë mund ta përqafojnë.

Horoskopi kinez, çfarë do të sjellë “Viti i

Dhia

Këtë vit, dhitë do të përshëndesin Tai Suin. Në përgjithësi është një ndikim pozitiv në fatin e tyre, por në të njëjtën kohë, mund të nënkuptojë gjithashtu se viti do të jetë gjithashtu rraskapitës. Kjo është arsyeja pse dhitë duhet të kujdesen për veten dhe të pushojnë kur është e nevojshme. “Kurseni pak kohë për ta njohur veten më mirë. Për sa i përket karrierës, ju duhet të qëndroni të përulur dhe të mbani një profil të ulët. Vëzhgoni më shumë. Mundësitë do të paraqiten në momentin e duhur”, thotë Chow. Në frontin e marrëdhënieve, njerëzit e lindur në vitet e Bricjapit do të kenë një vit të qetë. “Ata kanë më shumë gjasa të takojnë njerëz të rinj, miq të rinj dhe madje edhe dashuri të reja këtë vit,” thotë Chow, duke shtuar se pak flori dhe një vizitë në perëndim mund të shtojnë fatin e tyre.

Majmuni

Lajm i mirë për Majmunin: ata do të jenë në bashkim harmonik me Tai Sui këtë vit. Chow thotë se ata do të jenë të mbushur me admirim nga ata që i rrethojnë në punë. Por kjo nuk do të thotë se ata duhet të jetojnë në mënyrë të pamatur. Në vend të kësaj, gjeomanceri thotë, “ata duhet të luajnë të sigurt këtë vit, veçanërisht ata që i duan sportet ekstreme”. Për sa i përket marrëdhënieve, ata janë të prirur për debate dhe drama, të cilat mund të shmangen duke përmirësuar komunikimin këtë vit. E verdha dhe bezha janë paleta e ngjyrave për majmunët në vitin 2023, dhe ata mund të shikojnë drejt perëndimit për frymëzim udhëtimi, thotë Chow, raporton 360grade.al.

Gjeli

Gjelat duhet të forcohen – ata do të ndeshen me Tai Sui këtë vit, që do të thotë se muajt e ardhshëm mund të jenë të paqëndrueshëm dhe të paraqesin shumë ndryshime. Këshilla nga Chow: Përqafoni kaosin dhe udhëtoni më shumë. “Mblidhni sa më shumë energji pozitive që mundeni dhe jini më të vetëdijshëm se mund ta keni më të lehtë për të tërhequr konflikte këtë vit,” thotë ajo. “Por kuptoni se këto ndryshime janë për mirë.” Për të lehtësuar goditjen, ata mund të vishnin më shumë ngjyrë të verdhë dhe kafe dhe të vizitonin vendet në perëndim ose në veri. Viti i Lepurit: Një udhëzues i ilustruar për Vitin e Ri Hënor.

Qeni

Duke qenë në bashkim me Tai Sui, njerëzit e lindur nën shenjën e Qenit ka të ngjarë të shijojnë një vit të këndshëm me përparime të rëndësishme në karrierë dhe financa. Por qentë duhet t’i kujtojnë vetes të jenë të përulur dhe të dëgjojnë të tjerët, veçanërisht miqtë dhe njerëzit të cilëve u besojnë, thotë Chow. Ata do t’ju tregojnë gjëra të rëndësishme që do t’ju sjellin shumë dobi këtë vit. “Ngjyrat e tyre me fat janë argjendi dhe bluja, dhe vendi i tyre me fat është në veri të tyre,” thotë Chow.

Derri

Derrat do të përshëndesin Tai Sui, që do të thotë se në përgjithësi duhet të jetë një vit pozitiv. Por, nga ana tjetër, përshëndetja me Tai Sui mund të ndikojë gjithashtu në shëndetin e dikujt për shkak të ngarkesës shtesë. “Duhet të balanconi punën dhe kohën tuaj të lojës në mënyrë të barabartë,” thotë Chow. Njerëzit e lindur gjatë viteve të derrit mund të gëzojnë sukses profesional nëse janë të gatshëm të fokusohen në punën ekipore. “Për sa i përket marrëdhënies, do të jetë një vit shumë i mirë për ju. Do të takoni miq të rinj dhe një dashuri të re të mundshme”, thotë Chow. Për të rritur pasurinë, Derrat mund të vishen më shpesh rozë dhe vjollcë dhe të planifikojnë një udhëtim në jug, shton ajo.

Miu

Njerëzit e lindur në vitet e Miut do të jenë në konflikt me Tai Sui, i njohur edhe si Xing (torturues) Tai Sui, vitin e ardhshëm. “Në përgjithësi, do të thotë një vit më i vështirë,” thotë Chow. “Por kur ka yin, ka gjithmonë edhe yang. Pra, mbani mend, kurrë nuk është e gjitha e keqe.” Minjtë duhet të jenë më të kujdesshëm për shëndetin dhe punën. Ata mund të jenë të prirur për lëndime të lehta dhe keqkomunikim këtë vit. Chow i nxit ata të veshin ngjyra të gëzuara – si rozë dhe portokalli – dhe të vizitojnë vendet më të ngrohta.

Bualli

Bualli do të shijojnë një vit emocionues me yllin e udhëtimit dhe yllin e pasurisë që shkëlqejnë mbi ta. “Ata do të gjejnë mundësi të reja dhe financat e tyre do të arrijnë një nivel të ri. Ata ndoshta do të udhëtojnë më shumë për arsye pune dhe personale. Por duke qenë se ata janë duke udhëtuar dhe duke punuar më shumë, ata duhet të jenë të vetëdijshëm për shëndetin e tyre”, thotë Chow. Ata që janë beqarë dhe në kërkim të dashurisë mund të kenë pak fat këtë vit. Ndërkohë, kur zgjedhin një destinacion udhëtimi, ata mund të udhëtonin drejt veriut, thotë Chow.

Tigri

Për ata që kanë lindur në vitet e Tigrit, “Ben Ming Nian” i tyre ka mbaruar. “Kjo do të thotë, çfarëdo kohësh të vështira dhe paqëndrueshmërie që ata po përjetojnë, do të përmirësohet së shpejti,” thotë Chow. “Por durimi është çelësi sepse ndryshimet nuk do të jenë të menjëhershme.” Tigrat, veçanërisht ata të lindur në pranverë dhe verë, duhet të marrin kohë për t’u rikuperuar në gjysmën e parë të vitit dhe të marrin vendime të mëdha vetëm në gjysmën e dytë të vitit, thotë ajo. Ata duhet t’i marrin gjërat ngadalë në marrëdhënie dhe “t’i kursejnë vetes pak kohë”. Veshja e verdhë, blu dhe kafe mund t’i gëzonte ata. Ata gjithashtu mund të udhëtonin në veri dhe perëndim të tyre, përfundon Chow.

MË TEPËR

Mix31 minuta më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix37 minuta më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime41 minuta më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix48 minuta më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar50 minuta më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar53 minuta më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix60 minuta më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport23 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix23 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport23 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook