Lidhu me ne

Mix

iPhone 15 Pro Max do të jetë smartfoni me kornizat më të holla ndonjëherë

iPhone 15 Pro Max do të jetë smartfoni me kornizat më të holla ndonjëherë

Pak orë pas thashethemeve se Apple është gati të rrisë çmimet e iPhone 15, publikuesi i njohur Ice Universe është rikthyer në fletën teknike të smartfonit të ri që gjigandi Cupertino duhet të lançojë vjeshtën e ardhshme. Mesa duket do të jetë një smartphone që thyen rekord, në nivel estetik.

Sipas raporteve, iPhone 15 Pro dhe Pro Max duhet të kenë korniza dukshëm më të hollë dhe më të lakuar se iPhone 14 Pro, me një dizajn të ngjashëm me atë të Apple Watch. Modeli 6.7 inç duhet gjithashtu të hyjë në histori si smartphone me kornizat më të hollë ndonjëherë.

Në tweet, Ice Universe thekson se iPhone 15 Pro Max do të mposhtë rekordin e Xiaomi 13 dhe do të ketë korniza më të holla se ato 1.81 mm të smartfonit të gjigantit aziatik. Apple do të synonte për vetëm 1.55 mm: për të bërë një krahasim, iPhone 14 Pro u ndal në 2.17 mm dhe Samsung Galaxy S23 Ultra në 1.95 mm.

Kjo padyshim që do t’i lejojë përdoruesit të shijojnë një sipërfaqe më të madhe për ekranin, por nuk është e qartë nëse Apple synon vërtet të heqë ose jo Dynamic Island, i cili sipas shumë njerëzve mund të vendoset në të gjitha modelet.

Si gjithmonë, ju ftojmë t’i merrni me kokë thashethemet e këtij lloji pasi mund të mos korrespondojnë as me realitetin.

MË TEPËR

Mix3 orë më herët

5 rregullat e panegociueshme që Madonna u ka vënë fëmijëve

Madonna ka zbuluar sekretin e suksesit të saj si nënë në rritjen e fëmijëve. Ata kanë lirinë e tyre, por...

Radar4 orë më herët

Denoncimi i Hysenbelliut: Rama më kërkoi të shisja News24, nuk pranova, tani po hakmerret

Denoncimi i Hysenbelliut: Rama më kërkoi të shisja News24, nuk pranova, tani po hakmerret Denoncimi i Hasenbelliut: Rama më kërkoi...

Mix4 orë më herët

Hasbulla provon çizmet e famshme “Super Mario”

Kur maska e njohur e modës, MSCHF, nxorri në shitje një palë çizme të kuqe me detaje stilistike ekstravagante, të frymëzuara...

Mix4 orë më herët

Dieta që na ndihmon të forcojmë kockat

Flitet shpesh për osteoporozën, e cila është një sëmundje tinëzare, përgjegjëse për fraktura të cilat në pleqëri mund të jenë...

Mix4 orë më herët

E dehur, Olta puth në buzë Dean dhe shan Luizin

Mbrëmjen e djeshme, pas përfundimit të spektaklit banorët e BBV kërcyen e u kënaqën nën muzikën e DJ PM dhe...

Mix4 orë më herët

5 përfitimet shëndetësore të Agjërimit

Me ardhjen e muajit të Ramazanit, bota islame po përgatitet për agjërim. Agjërimi, i cili është një adhurim shumë i...

Mix4 orë më herët

Cilat janë 5 arsyet që nuk po humbisni peshë ?!

Humbja e peshës mund të jetë sfiduese. Mund të duket sikur keni provuar çdo dietë apo truk të të ngrënit...

Mix5 orë më herët

Çfarë është Nevruzi, tradita e lashtë 3 mijë vjeçare, dhe cilat janë 7 ushqimet që duhet të konsumoni?

Alaa Al-Marjani/Reuters Nowruz – No-Ruz ose Farsi për “ditën e re” – është një festë e lashtë që kremton ditën...

Mix5 orë më herët

Bill Gates: Inteligjenca Artificiale, përparimi më i madh i njerëzimit në dekada

Në një postim, Bill Gates iu referua inteligjencës artificiale, duke theksuar se ajo është përparimi më i rëndësishëm teknologjik i njerëzimit në dekada,...

Radar5 orë më herët

Rama përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme

Cukali: Kryeministri përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme Kreu i Këshillit Shqiptar të Medias, Koloreto...

Facebook