Lidhu me ne

Mix

Gwyneth Paltrow reagon pas akuzave për promovimin e kequshqyerjes

Gwyneth Paltrow reagon pas akuzave për promovimin e kequshqyerjesAXELLE/BAUER-GRIFFIN

Gwyneth Paltrow tregoi se çfarë hante në një ditë dhe njerëzit reaguan ashpër ndaj dietës së saj që konsistonte me: kafe, lëng kockash apo supë dhe perime. Menjëherë e akuzuan aktoren se po promovon kequshqyerjen dhe se dieta e saj ka një ndikim shumë negativ te njerëzit. Për këtë, aktorja ka reaguar, duke sqaruar njerëzit:

“Mendoj se është e rëndësishme që ta dinë të gjithë se po zhvilloja një podkast me mjekun tim. Ky është personi me të cilin kam punuar për më shumë se 2 vite, për të përballuar ca probleme kronike”.

Më pas, shtoi:

“Kam kaluar në COVID të gjatë, që është manifestuar në shumë nivele inflamacioni. Kështu, kam punuar me Dr. Cole që të përqendrohem tek ushqimet që nuk janë inflamatore. Pra, shumë perime të gatuara, të gjitha proteinat, karbohidratet e shëndetshme ndikojnë në uljen e inflamacionit. Po funksionon shumë mirë”.

Ajo theksoi se dieta e saj nuk është këshillë për askënd. “Është një bisedë transparente mes meje dhe mjekut tim. Nuk është këshillë për askënd. Është ajo çka ka funksionuar për mua, ka pasur ndikim të fuqishëm dhe poztiv. Kjo nuk është ajo çfarë ha çdo ditë dhe meqë ra fjala, ha shumë më tepër se lëng kockash dhe perime. Konsumoj vakte të plota dhe ka shumë ditë që ha çfarë dua, patate të skuqura e çfarëdo. Është e pamundur që të kuptosh shëndetin dhe dietën e dikujt në një video 30-sekondëshe”, tha ajo.
 
Pra, nuk duhet ta marrim si këshillë dietën e saj. Jo se do e bënim, por që, sa për saktësim.

MË TEPËR

Mix16 orë më herët

Së shpejti një version i ri i “The Office”

Një version australian i “The Office” është në prodhim, por këtë herë, në vend që të drejtohet nga Michael Scott,...

Mix16 orë më herët

“And Just Like That”, ikonikja Samantha Jones rikthehet në serial

CRAIG BLANKENHORN/WARNER BROS./COURTESY EVERETT COLLECTION Kim Cattrall, e njohur ndryshe si Samantha Jones është rikthyer në sezonin e dytë të...

Radar16 orë më herët

VIDEO/ Shfaqje skandaloze e Ramës në samit, përqafon dhe puth kryeministren Meloni

Kryeministri Edi Rama ka treguar edhe njëherë tjetër në sy të botës se nuk ka lidhje me seriozitetin dhe përgjegjësinë...

Mix16 orë më herët

Amber Heard flet për herë të parë publikisht që nga zhvendosja në Spanjë

Amber Heard duket e lumtur në komentet e saj të para publike që nga shpërngulja e saj në Spanjë. Ajo...

Mix23 orë më herët

E thonë ekspertët: Burrat nuk duhet të urinojnë në këmbë, ja disa rreziqe shëndetësore

Stili i urinimit mund të jetë një rrezik për shëndetin, sipas ekspertëve. Ndërsa gratë priren të ulen kur përdorin tualetin,...

Mix23 orë më herët

Emra Musliman për djem dhe kuptimi i tyre

Abdullah (ar) adhurues i ZotitAbdulatif (ar) adhurues i Zotit (ledhatues)Abdulaziz (ar) adhurues i Zotit FuqiploteAbdulbaki (ar) adhurues i Zotit te...

Mix23 orë më herët

Zbulohet e ardhmja e Zendaya dhe Tom Holland në ‘Spider-Man’

Filmi i katërt i Spider-Man do të jetë një hit. Çifti Tom Holland dhe Zendaya do të jenë sërish pjesë...

Radar24 orë më herët

Shantazhi i kryeministrit me çmimin e energjisë

Qëllimi i vërtetë i kryeministrit është të frikësojë qytetarët dhe më pas t’u shfaqet atyre si shpëtimtari që nuk rriti...

Mix24 orë më herët

Thuhet se dashi, luani, dhe peshorja nuk dinë të kursejnë

Është fundi i muajit dhe shumë prej jush ndoshta nuk i kanë gjërat edhe aq mirë me paratë, por sipas...

Mix24 orë më herët

Sa javë zgjat një shtatzani normale?

Kohëzgjatja e një shtatzanie normale mund të jetë nga 37 deri në 42 javë. Kështu që ju keni një interval kohe...

Facebook