Lidhu me ne

Mix

Rupert Murdoch do martohet për herë të pestë në moshën 92-vjeçare

Rupert Murdoch do martohet për herë të pestë në

Manjati mediatik, Rupert Murdoch, ka njoftuar fejesën me partneren e tij Ann Lesley Smith, 66 vjeç, me të cilën u takua në shtator në një event në Kaliforni.

“Kisha frikë të dashurohesha – por e dija se kjo do të ishte e fundit. Më mirë të jetë. Jam i lumtur”, tha biznesmeni 92 vjeçar për “New York Post”.

Murdoch u nda me gruan e katërt Jerry Hall vitin e kaluar. Manjati mediatik, i cili ka gjashtë fëmijë nga tre martesat e tij të para, shtoi:

“Ne të dy po presim me padurim të kalojmë gjysmën e dytë të jetës sonë së bashku”.

Murdoch ishte i martuar më parë me stjuardesën australiane Patricia Booker, gazetaren me origjinë skoceze Anna Mann dhe sipërmarrësen me origjinë kineze Wendi Deng.

Rupert Murdoch do martohet për herë të pestë në

92-vjeçari shtoi se ai i propozoi zonjës Smith në ditën e Shën Patrikut, duke thënë se kishte qenë shumë nervoz.

Bashkëshorti i ndjerë i zonjës Smith ishte Chester Smith, këngëtar.

“Për ne të dy është një dhuratë nga Zoti”, tha ajo për “New York Post”.

Ndërkohë bëhet e ditur se dasma do të bëhet në fund të verës dhe çifti do të kalojë kohën mes Kalifornisë, Montanës, Nju Jorkut dhe Britanisë së Madhe.

MË TEPËR

Aktualitet2 minuta më herët

Evi Kokalari: Karrierën time e bllokoi Argita Malltezi

Nga Evi Kokalari Në nëntor të 2022, ishte takimi im i fundit me Berishën, ku i thashë që po mendoja...

Mix5 minuta më herët

Publikohet traileri i filmit të ri nga Disney, “Descendants: The Rise of Red” ku luan edhe Rita Ora

Filmi i quajtur “Descendants: The Rise of Red”, vendos vajzën e ‘Mbretëreshës së Zemrave’ përpara dhe në qendër dhe trailer-i...

Mix9 minuta më herët

Frutat më të mira për rënie në peshë

Frutat janë pjesë e domosdoshme e një regjimi ushqimor që të ndihmon të humbasësh kilogramët e tepërt. Por ka disa...

Mix10 minuta më herët

Si të dalloni nëse karkalecat e detit janë të freskët

Karkalecat janë një nga produktet më të shijshme dhe më të konsumuara të detit gjatë stinës së verës.https://b3507b3e3c6a41489e39c6d14c30e626.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html Ato na...

Mix12 minuta më herët

Tensioni i lartë i gjakut – Cilat janë ushqimet që e rrisin më tepër

Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, tensioni i lartë i...

Mix14 minuta më herët

Kur duhet pirë qumështi – Në mëngjes apo në mbrëmje?

Qumështi është një nga produktet më të konsumueshme të bulmetit. Megjithatë, koha e pirjes së tij është thelbësore në përthithjen...

Temporal26 minuta më herët

Ndryshimet e Partisë Demokrate dhe asaj Republikane ndër vite

Shtetet e Bashkuara kanë dy parti të mëdha: atë Demokrate dhe atë Republikane. Zëri i Amerikës i hedh një vështrim...

Mix29 minuta më herët

Në limitet e censurës, Wanda Nara publikon foton “hot”

Vanda Nara ka menduar që të ndezë rrjetin me një tjetër postim tepër të nxehtë, madje në limitet e censurës....

Mix12 orë më herët

Këto janë tre smartfonët më të mirë për të shkrepur foto natën

Këtu janë tre telefonat inteligjentë më të mirë për fotografitë gjatë natës, të disponueshëm aktualisht në treg. Më i miri...

Mix12 orë më herët

Samsung Galaxy Ring, ja sa mund të kushtojë

Një çmim midis 300 dhe 350 dollarë dhe një abonim mujor prej 10 dollarë. Ky do të ishte shpenzimi i...

Facebook