Lidhu me ne

Mix

Sekreti për trupin perfekt si të Jennifer Lopez

Jennifer Lopez stërvitet çdo ditë jo vetëm për t’u dukur mahnitëse në tapetin e kuq, por edhe për t’u ndjerë mirë me veten.

Aktorja 53-vjeçare foli për UsWeekly se si stërvitja e trupit e ndihmon të mbajë një qëndrim pozitiv mendor.

“Nuk është sekret që fitnesi është një pjesë shumë e rëndësishme e jetës sime”, tha gruaja e Ben Affleck dhe nëna e binjakëve Max dhe Emme, 15 vjeç.

“Unë mendoj se ka një korrelacion pozitiv midis stërvitjes dhe shëndetit mendor.”

Sipas MentalHealth.org:

‘Hulumtimet tregojnë se njerëzit që ushtrojnë rregullisht kanë shëndet më të mirë mendor dhe mirëqenie emocionale, dhe shkallë më të ulët të sëmundjeve mendore.

“Stërvitja zvogëlon rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve mendore.

Lopez pohoi se gjëja e parë në mëngjes është stërvitje, e cila shpesh fillon para orës 5 të mëngjesit kur është ende errësirë ?.

“Përpiqem të bëj zgjedhje të mira dhe të balancoj kohën time”, shtoi ajo në faqe.

“Unë nuk kam frikë të sfidoj veten time, kështu që jam e hapur për ta shtyrë veten drejt vështirësive.”

Mendoni pak se sa sexy është, mund të jeni dhe ju! Prandaj ndajeni mendjen dhe fillojeni atë dreq palestre!

MË TEPËR

Kioske2 ditë më herët

“Luftën po e kërkon Europa, jo Rusia” – Viktor Orbán

Atmosfera e krijuar në Europë, sipas kryeministrit hungarez, i ngjan asaj të para Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore....

Mix2 ditë më herët

Honor Magic V Flip: smartphone i ri i palosshëm me bateri 4,500 mAh

Disa imazhe të smartfonit të ri të palosshëm Honor kanë rrjedhur në internet, si dhe disa detaje mbresëlënëse rreth baterisë...

Mix2 ditë më herët

Apple dhe Samsung monopolizojnë renditjen e smartfonëve më të shitur. Zbuloni top 10-shen

Sipas të dhënave të fundit nga Counterpoint Research, Apple dhe Samsung mbajtën një kontroll të fortë në tregun global të...

Mix2 ditë më herët

Njihuni me simptomat e kancerit të mushkërive!

Kanceri i mushkërive është një nga sëmundjet më serioze dhe të rrezikshme që prekin njerëzit në mbarë botën. Njohja dhe...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi ndahet nga Berisha e Basha: S’e kanë vrarë mendjen fare për hallet e qytetarëve!

I zhgënjyer nga aleatët tradicionalë të opozitës kreu i LZHK Dashamir Shehi, është bashkuar me Ekrem Spahinë, kryetarin e Partisë...

Kryesore2 ditë më herët

Ku e sheh veten pas 20 vitesh? Rama: Katunar pa pretendime dhe i padukshëm

Kryeministri Edi Rama, në podkastin e tij “Flasim” ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj, ka treguar pas 2 dekadash...

Mix2 ditë më herët

Lady Gaga zbulon nëse do të ketë një vazhdim të “Telephone”

Lady Gaga dhe Beyoncé mund të mos kenë publikuar një vazhdim të “Telephone” në Cowboy Carter, por një bashkëpunim tjetër...

Mix2 ditë më herët

Oriola Marashi publikon foto nga palestra, “çmend” rrjetin me linjat trupore

Oriola Marashi vazhdon të jetë njëra ndër modelet më të komentuara shqiptare. Pozat e saj provokative nuk mungojnë thuajse për...

Kioske3 ditë më herët

Portret në Le Figaro Magazine/ Enigma e Mira Muratit

” Gruaja në hije që ndriçon inteligjencën artificiale”, kështu e ka titulluar shkrimin për Mira Muratin që Lapsi. Al po...

Mix3 ditë më herët

5 zakone që të bëjnë nervoz pa e kuptuar

Hulumtimet tregojnë se truri ynë është i fokusuar në gjërat negative. Ironikisht, disa nga mekanizmat e përballimit që përdorim për...

Facebook