Lidhu me ne

Mix

Revista gjermane kritikohet ashpër për “intervistën ekskluzive” me Michael Schumacher

Revista kritikohet ashpër për “intervistën

Një revistë gjermane është kritikuar ashpër pasi reklamoi një “intervistë ekskluzive” me Michael Schumacher, për të zbuluar më pas se ishin citime të kampionit gjerman të Formula 1 duke përdorur inteligjencën artificiale.

Shumë pak dihet nga gjendja shëndetësore e Michael Schumacher që kur në dhjetor të vitit 2013 pësoi një aksident me ski dhe u fut në koma të induktuar. Që atë ditë, gjermani nuk është shfaqur më në publik.

Ish-piloti i Ferrarit, i cili ka fituar 7 tituj kampion në F1, vijon të mbetet nën kujdesin e një ekipi mjekësor dhe gruas së tij Corinna, në shtëpinë e tij në Gjenevë. Për këtë arsye, të gjithë u habitën kur revista gjermane “Die Aktuelle” njoftoi se do të publikonte “intervistë ekskluzive” me të.

Në fund të artikullit, revista pranon se citimet janë të rreme dhe se nuk ka folur me Schumacher apo dikë nga familja e tij: “Intervista ishte online, në një faqe që ka të bëjë me inteligjencën artificiale”.
Menjëherë, fansat dhe ekspertët e komunikimit dënuan artikullin, duke e cilësuar “të turpshëm”.

Gruaja e tij, Corinna Schumacher, kurrë nuk ka dhënë detaje për situatën e kampionit legjendar, por në një dokumentar për të, në vitin 2022, tha: “Michael është këtu. I ndryshuar, por këtu. Kjo gjë na jep forcë. Jemi bashkë të gjithë, jetojmë bashkë të gjithë. Bëjmë terapi dhe çdo gjë që ta përmirësojmë Michaelin dhe ta bëjmë të ndihet mirë. Michael thonte gjithmonë që gjërat private duhet të mbeten private. Është e rëndësishme për mua që ai të vazhdojë ta shijojë privatësinë e tij. Michael gjithmonë na mbronte neve dhe tani jemi ne ata që po mbrojmë Michael”.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Radar2 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix2 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix9 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix10 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix10 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar10 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar10 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix10 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore10 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix10 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook