Lidhu me ne

Mix

Çfarë të veshim në një dasmë?!

Me sezonin e dasmave duke u afruar përsëri, nuk ka pasur kurrë një kohë më të mirë për të përqafuar gëzimin e veshjeve. Pra, nëse jeni duke shkuar në një ceremoni në qytet, dasma jashtë afreskeve në fshat ose një event buzë detit, udhëzuesi ynë për veshjet elegante të dasmës ju ka gjetur zgjidhjen.

Pritje me koktej

Nuk mund të gaboni me një fustan të zi minimal për një event zyrtar – veçanërisht kur bëhet fjalë për një dasmë në qytet. Gjithmonë elegant dhe pa sforcim elegant, fustani maxi i Toteme-s thekson bukur siluetën tuaj dhe rripat delikate zbulojnë mjaftueshëm lëkurë për një efekt delikat dhe sensual. Gjithçka që ju nevojitet janë sandale të thjeshta me taka në ngjyrë të zezë – ne e duam stilin ‘Venue’ të Saint Laurent – dhe aksesorë floriri për një pamje të rafinuar kokteji.

Vendet e afreskeve

Kur bëhet fjalë për të festuar dashurinë, lulet janë gjithmonë të përshtatshme. Këtë sezon, kini parasysh stilin e pasarelave në shfaqjen e pranverës 2023 të Dries Van Noten dhe kombinoni printet me lule me ngjyra të ndryshme për një pamje të re në setin e zgjedhur. Balanconi modelet e gjalla me një xhaketë sportive të zezë me përmasa të mëdha nga Tom Ford dhe kompletoni pamjen me sandalet neutrale të Gianvito Rossi.

Veshje të përshtatshme për ceremoni dhe pistë kërcimi

Jo më i kufizuar në veshjet me shkëlqim të sezonit të festave, teminat, xixat dhe pëlhura metalizzatto sjellin një dozë dekadente magjepsëse edhe në dasmat me mot të ngrohtë. Fustani maxi mahnitës i Proenza Schouler është zbukuruar me tema në ngjyrë ari, që reflektojnë dritën që duken si yje vezulluese kur ecni. Plotësojeni përfundimin e praruar me gjerdanin e artë ‘Southwestern’ të Marlo Laz dhe aksesorët minimalë për të mbajtur fokusin në këtë fustan të mahnitshëm.

Dasma buzë detit

Një dasmë buzë detit i inkurajon të ftuarit të kërkojnë pjesë më casual – mendoni për veshjen tuaj më të mirë, por të stiluar me aksesorët e duhur. Veshja ‘Ashima’ e Altuzarra-s, për shembull, është një zgjedhje hyjnore, pasi motivet imitojnë valët blu të një mjedisi oqeanik. Stiloni tuajën me sandalet e firmës “Rockstud” të Valentino Garavani për të shmangur çdo situatë të zhytjes në rërë dhe përfundoni pamjen me syzet e diellit të stilit ‘sy mace’ të Oliver Peoples + Khaite – një zgjedhje e hijshme dhe e gjithanshme që është ekskluzive për NET-A-PORTER.

Kostum

Një kostum i përshtatur jep një sofistikim të lehtë me një prekje të mosrespektimit jo-tradicional që e bën atë në mënyrë të pamohueshme ‘cool’. Konsideroni ngjyrat lozonjare për të shmangur çdo gjë që duket shumë zyrtare, siç është kostumi i verdhë i Stella McCartney. Zbukuroni qafën me gjerdanin elegant të floririt të Foundrae, i cili mund të vishet më vete ose me një rregullim të personalizuar për një detaj lozonjar dhe kompletoni pamjen me taka ngjrë ari nga Ferragamo.

MË TEPËR

Radar2 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix2 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix9 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix9 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix9 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar9 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar10 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix10 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore10 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix10 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook