Lidhu me ne

Mix

Gjithçka që duhet të dini për sezonin e tretë të “The White Lotus”!

The White Lotus - Wikipedia

Yoy mund të mos shërohet kurrë nga finalja e sezonit të dytë, por tashmë është koha për të filluar planifikimin e udhëtimit të radhës sepse HBO po na çon në një tjetër pushim potencialisht tragjik në një nga resortet e White Lotus në të gjithë botën. Sezoni i tretë i The White Lotus u njoftua vetëm në gjysmë të sezonit të dytë dhe pas një aventure vërtet të egër siciliane, është koha të filloni të mendoni për pjesën e tretë.

Sigurisht, The White Lotus është një seri antologjike, që do të thotë se nuk ka shumë lidhje midis stinëve, përveç zinxhirit të hoteleve luksoze faux dhe një ose dy prej klientëve të tyre më besnikë. Për shkak të kësaj, është e vështirë të thuhet se çfarë mund të presim kur The White Lotus të kthehet për një tjetër raund, por këtu është gjithçka që dimë deri më tani për sezonin e tretë të shfaqjes.

Për çfarë do të jetë sezoni i tretë i “The White Lotus”?

Ashtu si sezonet një dhe dy, sezoni i tretë ka të ngjarë të përqendrojë një grup të ftuarish në një vendpushim White Lotus diku në botë. Krijuesi i shfaqjes, Mike White, është i qëndrueshëm në dashurinë e tij për tregime të veçanta që bëhen gjithnjë e më të ngatërruara me përfundimin e sezonit. Pjesa e parë u fokusua në klasë dhe para, ndërsa sezoni i dytë u fokusua në seks dhe gjini. Gjatë intervistës pas shfaqjes pas finales së sezonit të dytë, White zbuloi se dëshiron të eksplorojë temat e “vdekjes dhe fesë lindore dhe shpirtërore”. “Ndjehet sikur mund të jetë një sixhade e pasur për të bërë një tjetër raund në White Lotus,” tha ai.

Ku do të vendoset sezoni i tretë i “The White Lotus”?

Për të eksploruar temat e fesë dhe spiritualitetit lindor, White, natyrisht, duhet ta vendosë shfaqjen në pjesën lindore të botës, diçka që krijuesi e ka diskutuar tashmë. “Mendoj se do të ishte kënaqësi të shkosh në një kontinent krejt tjetër,” tha ai për Deadline gjatë premierës së sezonit të dytë. E dini, ne bëmë Evropën dhe ndoshta Azinë, diçka të çmendur si kjo, që do të ishte argëtuese.”

Më 28 mars, Variety raportoi se burime afër prodhimit thanë se sezoni do të xhirohet në Tajlandë. Duke pasur parasysh që dy sezonet e para janë xhiruar në Hawaii dhe Itali, është shumë e mundur që sezoni i tretë të vendoset në një nga katër pronat e hotelit në Tajlandë. Këto vende përfshijnë qytetin, vendin, xhunglën dhe plazhin, duke i dhënë White-it shumë territor për të eksploruar.

Kush do të luajë në sezonin e tretë të “The White Lotus”?

Është konfirmuar se White do të vazhdojë modelin e mbajtjes së një fytyre të njohur ndërmjet sezoneve (siç bëri me Tanya McQuoid të Jennifer Coolidge dhe bashkëshortin e saj Greg, të luajtur nga Jon Gries). Më 19 prill, Variety raportoi se Natasha Rothwell do të riprodhonte rolin e saj si Belinda Lindsey, e cila mori një marrëveshje të papërpunuar në sezonin e parë kur Tanya u largua nga një marrëveshje për të filluar një qendër të re Wellness së bashku. Fansat ishin të zhgënjyer nga trajtimi i Belindës, kështu që do të jetë interesante të shihet se çfarë bën White me harkun e personazhit.

Në Twitter, të dy fansat dhe Rothwell festuan lajmin. “Belinda është kthyer!!!” ka shkruar ajo në Twitter. Burimet zbuluan gjithashtu se Evan Peters, ylli fitues i Emmy-t i Dahmer të Netflix dhe anëtar i shpeshtë i kastit të shumë ekskluziviteteve të Ryan Murphy, pothuajse luajti Ethan në sezonin e dytë. Ethan u luajt në vend të tij nga Will Sharpe, por ndoshta Peters do të luajë në White Lotus për sezonin e tretë.

Kur do të shfaqet premiera e sezonit të tretë të “The White Lotus”?

Është ende pak herët për të thënë se kur sezoni i tretë do të shfaqet në HBO. Sezoni i dytë doli rreth 14 muaj pas përfundimit të sezonit të parë, kështu që ne mund të presim sezonin e tretë në fillim të vitit 2024.

https://twitter.com/natasharothwell/status/1648735900652765189?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1648735900652765189%7Ctwgr%5E4cac2c69e9ab5442db738c1b18121ac5e356bc04%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.topalbaniaradio.com%2Fv7%2Fgjithcka-qe-duhet-te-dini-per-sezonin-e-trete-te-the-white-lotus%2F

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix9 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix9 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix9 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix9 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix10 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix11 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix11 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix11 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix11 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix11 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook