Lidhu me ne

Radar

VIDEO/ A është Vladimir Putin ‘kriminel’ lufte? Përgjigja e Donald Trump i habit të gjithë

VIDEO/ A është Putin 'kriminel' lufte? Përgjigja e

Ish-presidenti Donald Trump dha një intervistë për CNN vetëm një ditë pasi një juri federale në Manhattan zbuloi se ai kishte sulmuar seksualisht E. Jean Carroll në dhomën e zhveshjes së një dyqani luksoz në vitin 1996. Intervista u mbajt në një bashki në New Hampshire para votuesve.

Trump u shfaq në CNN për herë të parë që nga viti 2016, gjatë një bisede me votuesit e organizuar nga CNN. Trump refuzoi të përgjigjet nëse dëshiron që Ukraina të fitojë luftën kundër Rusisë, si dhe nëse “Presidenti rus Vladimir Putin është një kriminel lufte” në kontekstin e luftës së Rusisë në Ukrainë.

Kur gazetari e pyeti për herë të dytë nëse donte që Ukraina të fitonte, Trump nuk u përgjigj drejtpërdrejt, por tha se donte që “të gjithë të mos vdesin”.

‘Rusët dhe ukrainasit, dua që ata të mos vdesin. Dhe do ta bëj për 24 orë… Do të them këtë: dua që Evropa të investojë më shumë para’- theksoi ai. 

Kur u pyet nëse “Putini është kriminel lufte”, ai tha se “kjo është diçka që duhet diskutuar më vonë”. Megjithatë, ai pranoi se mendon se “Putini e kishte gabim”.

‘Nëse thua se është kriminel lufte, do të jetë shumë më e vështirë të bësh një marrëveshje për ta ndalur këtë gjë. Nëse ai do të jetë një kriminel lufte, njerëzit do ta kapin dhe do ta ekzekutojnë, ai do të luftojë shumë më fort se sa në rrethana të tjera. Kjo është diçka për të cilën do të diskutojmë më vonë.

Gabimi i tij ishte hyrja. Ai nuk do të kishte hyrë kurrë nëse do të isha president. Ai gjithashtu nuk ka dhënë një përgjigje të qartë në pyetjen nëse dëshiron që Rusia apo Ukraina të fitojnë luftën. Nuk mendoj për fitore dhe humbje. E kam fjalën për ta rregulluar atë në mënyrë që të ndalojmë vrasjen e të gjithë atyre njerëzve, tha Trump.

MË TEPËR

Kryesore17 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix17 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar18 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix18 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix18 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix18 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix18 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook