Lidhu me ne

Kryesore

Si Rama mbronte vjedhjen 100 mln euro të Sterilizimit (VIDEO)

Si Rama mbronte vjedhjen 100 mln euro të Sterilizimit (VIDEO)

“Unë jam në punë për të bërë shtet në shëndetësi, ti je në punë për “të rrjepur pula”!”- Të tillë reagim ka pasur kryeministri Edi Rama vite më parë, për koncesionin e hetuar të sterilizimit në shëndetësi që u pasua nga 8 arrestime zyrtarësh sot, reagim nervoz gjatë një interviste me gazetarin Ylli Rakipi më 7 prill 2017.

Rakipi e ka pyetur hapur kryeministrin  që në nisje të emisionit “Të paekspozuarit” për koncensionin e sterilizimit dhe se si 100 milionë dollarë (tha ai)  i janë dhënë një emigranti shqiptar, Ilir Rapajt, me një kompani me vetëm një të punësuar dhe 1500 euro kapital!!!

Por, Rama, ‘i armatosur’ me gërshërë të vjetra gjinekologjike, të thyera, që i kishte sjellë në studio për të ilustruar rëndësinë e këtij koncesioni në shëndetësi, duke i cilësuar denoncuesit e opozitës si “agallarët e katundit” është përpjekur me të gjitha format e artit që t’i mbushë mendjen, gazetarit, për rëndësinë e madhe bashkë me krenarinë që ndiente për atë vendim që kishte marrë.

“Unë jam këtu për të bërë punë punë në shëndetësi, ti je për “të rrjepur pula!” – e sulmon Rama, gazetarin edhe në pjesën e dytë, pasi ai nuk po hiqte dorë nga pyetjet e tij. Dhe pjesa më kulminante, ku Rama sërish i dredhoi përgjigjes, ishte pyetja fare thatë dhe e thjeshtë e Ylli Rakipit për 100 milionë dollarët e këtij koncensioni.

Ore, ia ke dhënë një njeriu me 1 500 euro kapital!!! Pose s’ma jep mua konçensionin e sterilizimit?! Unë të vë më shumë, 150 mijë euro!!!” – i tha me pafajësi gazetari, duke u përpjekur ta bindë kryeministrin e konçensioneve. /Syri/

Kliko linkun për të parë videon

MË TEPËR

Mix2 ditë më herët

Sabrina Carpenter thyen rekordin e Ariana Grande, kryeson listën me “Please Please Please” (VIDEO)

Këngëtarja amerikane arriti në vendin e parë në listën e kompanive Official Charts me ‘Please Please Please’, duke e shtyrë...

Mix2 ditë më herët

Flasin ekspertët: A është i dëmshëm Cocomelon?

Për krahasim, në Netflix, “Cocomelon” u shikua për aq minuta (33.27 miliardë)- sa Luca, Moana, Raya dhe Last Dragon dhe...

Mix2 ditë më herët

Çfarë ndryshon midis vivo X90 Pro dhe X80 Pro? Dallimet midis dy smartphone-ve

Vivo X90 Pro dhe X80 Pro me sa duket mund të jenë dy telefona inteligjentë shumë të ngjashëm, por dallimet...

Mix2 ditë më herët

iPhone 16: këto janë të gjitha ngjyrat e pritshme

Eventi më i pritur e Apple e vitit tani është afër. Kanë mbetur vetëm pak muaj dhe më në fund...

Mix2 ditë më herët

Pas memeve virale, Ben Affleck tregon pse del gjithmonë i mërzitur nëpër foto

JON KOPALOFF/GETTY Duket se edhe Ben është një nga ne, pra njeri me emocione! Aktori që së fundmi është bërë...

Mix2 ditë më herët

Meghan Markle kërkoi çanta falas nga Victoria Beckham

Meghan Markle thuhet se kërkoi çanta falas nga Victoria Beckham përpara se të distancohej përfundimisht nga ikona e modës, siç...

Mix2 ditë më herët

“Bugatti Tourbillon”, modeli i ri i makinës lukzose që kushton miliona dollarë

Bugatti Tourbillon, foto CNN Bugatti ka zbuluar modelin e saj të ri, “Bugatti Tourbillon”. Makina do të zëvendësojë “Bugatti Chiron”...

Mix2 ditë më herët

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Më në fund, Adrola Dushi pranon lidhjen me Capital T

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie....

Mix2 ditë më herët

“Shisja rroba me mamin, më vinte turp nga shoqëria”, Adrola Dushi rrëfen jetën e saj kur ishte fëmijë

Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e...

Mix2 ditë më herët

Cole Sprouse shpjegon pse e kishte të vështirë të punonte me Jennifer Aniston në serialin “Friends”

Cole Sprouse është një personazh që e pamë më rrallë gjatë historisë së gjatë të shfaqjes në transmetim, por kishte...

Facebook