Lidhu me ne

Radar

Ku i ka marrë Veliaj 6 milionë euro për t’ia shtuar dejgësit të Tiranës ?!

Zbulohet "burimi"/ Ku i ka marrë Veliaj 6 milionë euro

Ish kryeministri Sali Berisha ka vijuar më tej akuzat ndaj kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj, duke zbuluar se ku i ka marrë 6 milionë eurot që kërkon t’ia shtojë djegësit të Tiranës.

Sipas Berishës 430 milionë lekë i ka marrë nga arsimimi i fëmijëve dhe 130 milionë lekë ia ka hequr fondit të emergjencës.

Nxin çdo ditë e më shumë monumenti i turpit, i amnistisë së Erion Veliajt. Sot ai kalon në Këshillin Bashkiak vendimin për 600 milionë lekë të tjera në kompaninë e tij me pronarë në letra Zoto dhe Mërtiri.

 6 milionë euro kalon ky mafioz duke zhvatur qytetarët me 29 euro/ton në një kohë kur kontrata parashikon 11 euro. Veliaj çdo ditë që kalon është një aktakuzë e rëndë për SKAP-in e partisë dhe kontrollin e tij nga Rama.

Këto 6 milionë euro ku i ka marrë, 430 milionë lekë i ka marrë nga arsimi i fëmijëve, zëri i arsimit në buxhet, i ka hequr.

130 milionë lekë ka hequr nga fondi i emergjencës, këtë do presësh ku SKAP-istët marrin përsipër krimin e shëmtuar.

Merr fondin e emergjencës dhe të fëmijëve dhe e çon në sipërmarrjen e tij”, tha Berisha.

MË TEPËR

Radar8 orë më herët

Basha takim me bizneset: Ekonomia e kapur nga interesat e një grupi! Duhet Reformë Zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur, paraditen e sotme, në njësinë administrative numër 8 në Tiranë, në lagjen...

Radar8 orë më herët

Kina merr përsipër rindërtimin e Sirisë

Shtrëngimi i duarve mes Xi Jinping dhe Bashar al-Assad tregon shumë më tepër se fundi i izolimit të Sirisë që...

Mix9 orë më herët

Cilat janë përfitimet shëndetësore të spinaqit?

Nga të gjitha perimet jeshile me gjethe, spinaqi është një nga ato më të njohura dhe më të konsumuara. Mund...

Mix9 orë më herët

3 arsye të vërteta pse gratë tradhtojnë

Kultura mashkullore na ka mësuar se tradhtia është mashkullore. Në fakt, kjo është një gënjeshtër e madhe. Para së gjithash,...

Mix9 orë më herët

Diferenca ideale e moshës në çift sipas prezantueses së njohur amerikane Emma Willis!

Prezantuesja e njohur amerikane, Emma Willis, mendon se mund ta ketë zbuluar sekretin për t’u dukur gjithnjë e re, edhe...

Mix9 orë më herët

3 këshilla për të jetuar të lumtur

Lumturia është një gjendje e natyrshme e trurit dhe prodhohet nëse veprojmë në mënyrën e duhur. Ja disa këshilla praktike...

Mix9 orë më herët

Miley Cyrus bëhet brune për herë të parë pas 10 vitesh

Miley Cyrus është kthyer në rrënjët e saj. Ish-ylli i “Hannah Montana”, e cila u bë e famshme me look-un...

Mix9 orë më herët

7 gjëra të thjeshta që mund t’ju bëjnë më të lumtur

Lumturia është diçka për të cilën mendojmë shumë. Ka qenë një gur themeli i kulturës sonë që nga fillimi. Megjithëse...

Radar9 orë më herët

Qëllimi i Berishës, të fitojë betejën ndaj Bashës jo ndaj Ramës!

Analisti Ergys Mërtiri tha se Berisha në zgjedhjet e pjesshme lokale në Kukës nuk kishte si qëllim të mundte Edi...

Kritike10 orë më herët

Arlind Qori: Opozita ka marrë fund, Rama po të dojë mund të fitojë dhe zgjedhjet brenda PD-së

Kreu i “Lëvizja Bashkë”, Arlind Qori duke komentuar fitoren e Partisë Socialiste në Bashkinë Kukës thotë se me këtë rezultat,...

Facebook