Lidhu me ne

Radar

Ku i ka marrë Veliaj 6 milionë euro për t’ia shtuar dejgësit të Tiranës ?!

Zbulohet "burimi"/ Ku i ka marrë Veliaj 6 milionë euro

Ish kryeministri Sali Berisha ka vijuar më tej akuzat ndaj kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj, duke zbuluar se ku i ka marrë 6 milionë eurot që kërkon t’ia shtojë djegësit të Tiranës.

Sipas Berishës 430 milionë lekë i ka marrë nga arsimimi i fëmijëve dhe 130 milionë lekë ia ka hequr fondit të emergjencës.

Nxin çdo ditë e më shumë monumenti i turpit, i amnistisë së Erion Veliajt. Sot ai kalon në Këshillin Bashkiak vendimin për 600 milionë lekë të tjera në kompaninë e tij me pronarë në letra Zoto dhe Mërtiri.

 6 milionë euro kalon ky mafioz duke zhvatur qytetarët me 29 euro/ton në një kohë kur kontrata parashikon 11 euro. Veliaj çdo ditë që kalon është një aktakuzë e rëndë për SKAP-in e partisë dhe kontrollin e tij nga Rama.

Këto 6 milionë euro ku i ka marrë, 430 milionë lekë i ka marrë nga arsimi i fëmijëve, zëri i arsimit në buxhet, i ka hequr.

130 milionë lekë ka hequr nga fondi i emergjencës, këtë do presësh ku SKAP-istët marrin përsipër krimin e shëmtuar.

Merr fondin e emergjencës dhe të fëmijëve dhe e çon në sipërmarrjen e tij”, tha Berisha.

MË TEPËR

Mix21 orë më herët

Sekretet e një martese të lumtur

Ka nga ato çifte, që pas 10-15 vitesh martesë ia kanë dalë të qëndrojnë bashkë, të lumtur e të kënaqur. Po cili është çelësi për...

Mix21 orë më herët

Shenjat paralajmëruese të një marrëdhënie toksike

Shoqëria na ka mësuar të varemi emocionalisht nga partnerët tanë, kur, në fakt, një marrëdhënie e qëndrueshme duhet të përfshijë...

Mix22 orë më herët

5 sinjale që tregojnë një marrëdhënie toksike

Për fat të keq, ka njerëz që janë shumë kritik, negativë nga natyra, që do të thotë se ata nuk...

Mix22 orë më herët

Pse disa njerëz bien në dashuri menjëherë…

Është e lehtë të pëlqesh dikë, kur “ka kimi” se krijohet një magji e caktuar që shkakton tërheqjen. Le të...

Mix22 orë më herët

Sa ndikon stresi i nënës në shëndetin e fëmijës?

Një projekt i ri i krijuar nga “Lifecycle” ka pasur si qëllim pikërisht zbulimin e lidhjes së mundshme që mund...

Mix22 orë më herët

Si të shpëtoni nga mendimet negative?!

Jo rrallëherë ndodh që pronarët e bizneseve, të punojnë më shumë se sa duhet. Duke punuar dhe mbi 80 orë...

Mix22 orë më herët

15 thënie frymëzuese të Kobe Bryant, nga karriera e tij legjendare

Për të kujtuar Kobe Bryant, ju sjellim në vëmendje jetën dhe trashëgiminë e tij përmes thënieve të tij motivuese. Kobe...

Mix22 orë më herët

Sipas ekspertëve të shëndetit mendor, bëni këto 4 gjëra çdo ditë për të qenë më të lumtur dhe elastik mendërisht

“Njerëzit duhet të kuptojnë se të qenit “elastik mendërisht” do të thotë që po përjetoni diçka në një nivel të...

Sport22 orë më herët

10 muzetë më të mirë të futbollit në Europë

Më 14 qershor nisi në Gjermani, Kampionati Europian i Futbollit, Euro 2024. Është e vështirë të mos përfshihesh nga emocionet...

Mix22 orë më herët

Barcelona ndalon turistët e huaj të marrin apartamente me qira deri në vitin 2028

Barcelona, ​​një destinacion kryesor spanjoll për pushime, njoftoi se do të ndalojë marrjen me qira të apartamenteve për turistët deri...

Facebook