Lidhu me ne

Aktualitet

Pse Edi Rama nuk do një opozitë që kontrollon qeverisjen përmes komisioneve hetimore?

Pse Edi Rama nuk do një opozitë që kontrollon qeverisjen

Nga Dhurata Çupi

Pse Edi Rama nuk do një opozitë që kontrollon qeverisjen përmes komisioneve hetimore?

Përgjigja është shumë e thjeshtë: Sepse ne do t’i faktojmë zyrtarisht vjedhjen e taksave të shqiptarëve përmes koncesioneve korruptive.

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka zbuluar, së fundmi, se vetëm nga koncesioni i check up për vitin 2022 janë faturuar 20 mijë analiza fiktive. Me fjalë të tjera, janë vjedhur përmes faturave fiktive 350 mijë euro, pa llogaritur fare që ky koncesion  ka rezultuar totalisht i paefektshëm për shendetin e njerëzve.

Si deputetë të PD, kemi kërkuar ngritjen e disa komisioneve hetimore, përfshirë atë të koncesioneve në shëndetësi, të bindur se aktet e Edi Ramës janë thellësisht korruptivë dhe ndër më të dëmshmit për rënien drastike të cilësinë së shërbimeve në shëndetësi. Për të fshehur vjedhjen e tij ndaj shqiptarëve, Edi Rama po i mohon opozitës të drejtën kushtetuese për komisionet hetimore.

Ne jemi të vendosur për të mos lejuar eliminimin real të opozitës në parlament. Beteja jonë do të jetë vendimtare jo vetëm për opozitën, por për cilësinë e jetës së çdo qytetari shqiptar!

Pse Edi Rama nuk do një opozitë që kontrollon qeverisjen
Pse Edi Rama nuk do një opozitë që kontrollon qeverisjen

MË TEPËR

Mix7 minuta më herët

Çfarë duhet të dini për turbulencat!

Nga Christine Chung-New York Times Udhëtarë të panumërt kanë përjetuar ndjesinë që shkakton ankth gjatë turbulencave në fluturime: shtrëngim sysh,...

Mix9 minuta më herët

Ja çfarë i ndodh trupit kur pimë shumë kafe!

Pavarësisht nëse jeni duke pirë një kapuçino të nxehtë rrugës për në punë ose duke shijuar një kafe latte të...

Mix10 minuta më herët

Roli i Amal Clooney në lëshimin e urdhër-arrestit për Benjamin Netanyahu!

Avokatja e të Drejtave të Njeriut Amal Clooney ishte pjesë e ekipit që bindi Gjykatën Penale Ndërkombëtare të akuzonte si...

Aktualitet13 minuta më herët

Evi Kokalari: Karrierën time e bllokoi Argita Malltezi

Nga Evi Kokalari Në nëntor të 2022, ishte takimi im i fundit me Berishën, ku i thashë që po mendoja...

Mix16 minuta më herët

Publikohet traileri i filmit të ri nga Disney, “Descendants: The Rise of Red” ku luan edhe Rita Ora

Filmi i quajtur “Descendants: The Rise of Red”, vendos vajzën e ‘Mbretëreshës së Zemrave’ përpara dhe në qendër dhe trailer-i...

Mix20 minuta më herët

Frutat më të mira për rënie në peshë

Frutat janë pjesë e domosdoshme e një regjimi ushqimor që të ndihmon të humbasësh kilogramët e tepërt. Por ka disa...

Mix22 minuta më herët

Si të dalloni nëse karkalecat e detit janë të freskët

Karkalecat janë një nga produktet më të shijshme dhe më të konsumuara të detit gjatë stinës së verës.https://b3507b3e3c6a41489e39c6d14c30e626.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html Ato na...

Mix23 minuta më herët

Tensioni i lartë i gjakut – Cilat janë ushqimet që e rrisin më tepër

Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, tensioni i lartë i...

Mix25 minuta më herët

Kur duhet pirë qumështi – Në mëngjes apo në mbrëmje?

Qumështi është një nga produktet më të konsumueshme të bulmetit. Megjithatë, koha e pirjes së tij është thelbësore në përthithjen...

Temporal38 minuta më herët

Ndryshimet e Partisë Demokrate dhe asaj Republikane ndër vite

Shtetet e Bashkuara kanë dy parti të mëdha: atë Demokrate dhe atë Republikane. Zëri i Amerikës i hedh një vështrim...

Facebook