Lidhu me ne

Radar

Pasuria e Donald Trump u rrit ndjeshëm pasi la presidencën


Ish-presidenti i SHBA-së Donald Trump pa pasurinë e tij të rritej pasi u largua nga Shtëpia e Bardhë, sipas Indeksit të Miliarderëve të Bloomberg.

Sipas të dhënave, pasuria neto e Trump aktualisht është 3.1 miliardë dollarë, afërsisht 500 milionë dollarë më shumë që nga viti 2021, kur pasuria e tij vlerësohej në 2.6 miliardë dollarë.

Bloomberg i bëri llogaritjet bazuar në dokumentet që japin hollësi mbi paraqitjen e pasurive të Trump, të vëna në dispozicion gjatë gjykimit të tij në Nju Jork. Ish-presidenti, së bashku me kompanitë dhe djemtë e tij, akuzohen se kanë fryrë përmes mashtrimit vlerën e pasurive për më shumë se një dhjetëvjeçar për të siguruar kredi të favorshme nga bankat, si dhe marrëveshje sigurimesh.

Trump dëshmoi për këtë rast të hënën, duke pretenduar se pasuritë në fjalë ishin në fakt të nënvlerësuara dhe duke thënë se bankat vështirë se i morën parasysh deklaratat e tij mbi kushtet financiare kur jepnin kredi.

Sa i përket gjendjes së financave të Trump, djali i tij, Eric Trump, i cili është gjithashtu një nënkryetar ekzekutiv i Organizatës Trump, tha së fundmi se “kompania nuk ka qenë kurrë më e fortë dhe kurrë më mirë”.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet1 ditë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix1 ditë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar1 ditë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar1 ditë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix4 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix4 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Mix4 ditë më herët

Keni dhimbje barku, por nuk jeni me perioda? +10 shkaqet pse mund të ndodhë

FOTO: ARIS LEOVEN | CANVA Keni dhimbje të forta barku, por nuk jeni me menstruacione? Kjo është një ndjesi e...

Mix4 ditë më herët

Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohu nga Selena Gomez

FOTO: GETTY IMAGES Momentet më të bukura të stilit nga tapeti i kuq në jug të Francës, ku po mbahet...

Mix4 ditë më herët

Ju prezantojmë me 8 ushqimet më të mira për shëndetin e trurit

FOTO: MARYNA IAROSHENKO / GETTY IMAGES E dini që 20% e kalorive që merrni nga ushqimet përdoren nga truri ynë?...

Facebook