Lidhu me ne

Temporal

Rinoplastika ose rimodelimi i hundës, ja çfarë duhet të dini !

Rinoplastika ose rimodelimi i hundës telefono per konsulte falas 0693608676

Rinoplastika, kirurgjia estetike e hundës përmirëson pamjen dhe funksionimin normal të strukturave të hundës, paraqitjen proporcionale të hundës në raport me fytyrën dhe besimin në vetvete.

Why Do People Choose to Have Rhinoplasty - Dr. Carlos Wolf - Miami Surgeon

Kirurgjia e hundës po ashtu përmirëson frymëmarrjen që mund të shkaktohet nga keqformimi i strukturës së hundës.
Forma e hundës zakonisht është rezultat i karakterit trashëgues, por mund të jetë edhe pasojë e ndonjë dëmtimi.

Qëllimi i rinoplastikës është realizimi i një hunde me dukje natyrale dhe në harmoni me tërësinë e fytyrës.

Surprising Benefits of Rhinoplasty | Lakeshore Ear, Nose & Throat Center

Rinoplastika mund të ndryshojë:

– Madhësinë e hundës në lidhje me struktuart e fytyrës
– Gjerësinë e hundës deri tek vija e hundës me fytyrë
– Profilin e hundës që mund të jetë i ngritur- gungë apo i zbritur i shkaktuar nga depresioni
– Maja e hundës që mund të jetë e madhe ose bulboze ,e rame ose e përmbystë
– Flegrat e hundës që mund të jenë të mëdha, të vogla në raport me gjatësin e hundës ose jo simetrike
– Maja e hundës që mund të jetë e ngritur,e rame ose e devijuar
– Vrimat e hundës që mund të jenë të vogla, të mëdha ose jo simetrike
– Septumi i cili mund të jetë i drejtë në mes të hundës ose i devijuar
– Konhat nazale të cilat mund të jenë normale, të rritura ose të zvogëluara.

Për më shumë informacion ose vizitë me mjekët tanë telefononi në numrin 0693608676

MË TEPËR

Kioske2 ditë më herët

“Luftën po e kërkon Europa, jo Rusia” – Viktor Orbán

Atmosfera e krijuar në Europë, sipas kryeministrit hungarez, i ngjan asaj të para Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore....

Mix2 ditë më herët

Honor Magic V Flip: smartphone i ri i palosshëm me bateri 4,500 mAh

Disa imazhe të smartfonit të ri të palosshëm Honor kanë rrjedhur në internet, si dhe disa detaje mbresëlënëse rreth baterisë...

Mix2 ditë më herët

Apple dhe Samsung monopolizojnë renditjen e smartfonëve më të shitur. Zbuloni top 10-shen

Sipas të dhënave të fundit nga Counterpoint Research, Apple dhe Samsung mbajtën një kontroll të fortë në tregun global të...

Mix2 ditë më herët

Njihuni me simptomat e kancerit të mushkërive!

Kanceri i mushkërive është një nga sëmundjet më serioze dhe të rrezikshme që prekin njerëzit në mbarë botën. Njohja dhe...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi ndahet nga Berisha e Basha: S’e kanë vrarë mendjen fare për hallet e qytetarëve!

I zhgënjyer nga aleatët tradicionalë të opozitës kreu i LZHK Dashamir Shehi, është bashkuar me Ekrem Spahinë, kryetarin e Partisë...

Kryesore2 ditë më herët

Ku e sheh veten pas 20 vitesh? Rama: Katunar pa pretendime dhe i padukshëm

Kryeministri Edi Rama, në podkastin e tij “Flasim” ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj, ka treguar pas 2 dekadash...

Mix2 ditë më herët

Lady Gaga zbulon nëse do të ketë një vazhdim të “Telephone”

Lady Gaga dhe Beyoncé mund të mos kenë publikuar një vazhdim të “Telephone” në Cowboy Carter, por një bashkëpunim tjetër...

Mix2 ditë më herët

Oriola Marashi publikon foto nga palestra, “çmend” rrjetin me linjat trupore

Oriola Marashi vazhdon të jetë njëra ndër modelet më të komentuara shqiptare. Pozat e saj provokative nuk mungojnë thuajse për...

Kioske3 ditë më herët

Portret në Le Figaro Magazine/ Enigma e Mira Muratit

” Gruaja në hije që ndriçon inteligjencën artificiale”, kështu e ka titulluar shkrimin për Mira Muratin që Lapsi. Al po...

Mix3 ditë më herët

5 zakone që të bëjnë nervoz pa e kuptuar

Hulumtimet tregojnë se truri ynë është i fokusuar në gjërat negative. Ironikisht, disa nga mekanizmat e përballimit që përdorim për...

Facebook