Lidhu me ne

Temporal

Rinoplastika ose rimodelimi i hundës, ja çfarë duhet të dini !

Telefono per konsulte falas 0693608676

Rinoplastika, kirurgjia estetike e hundës përmirëson pamjen dhe funksionimin normal të strukturave të hundës, paraqitjen proporcionale të hundës në raport me fytyrën dhe besimin në vetvete.

Why Do People Choose to Have Rhinoplasty - Dr. Carlos Wolf - Miami Surgeon

Kirurgjia e hundës po ashtu përmirëson frymëmarrjen që mund të shkaktohet nga keqformimi i strukturës së hundës.
Forma e hundës zakonisht është rezultat i karakterit trashëgues, por mund të jetë edhe pasojë e ndonjë dëmtimi.

Qëllimi i rinoplastikës është realizimi i një hunde me dukje natyrale dhe në harmoni me tërësinë e fytyrës.

Surprising Benefits of Rhinoplasty | Lakeshore Ear, Nose & Throat Center

Rinoplastika mund të ndryshojë:

– Madhësinë e hundës në lidhje me struktuart e fytyrës
– Gjerësinë e hundës deri tek vija e hundës me fytyrë
– Profilin e hundës që mund të jetë i ngritur- gungë apo i zbritur i shkaktuar nga depresioni
– Maja e hundës që mund të jetë e madhe ose bulboze ,e rame ose e përmbystë
– Flegrat e hundës që mund të jenë të mëdha, të vogla në raport me gjatësin e hundës ose jo simetrike
– Maja e hundës që mund të jetë e ngritur,e rame ose e devijuar
– Vrimat e hundës që mund të jenë të vogla, të mëdha ose jo simetrike
– Septumi i cili mund të jetë i drejtë në mes të hundës ose i devijuar
– Konhat nazale të cilat mund të jenë normale, të rritura ose të zvogëluara.

Për më shumë informacion ose vizitë me mjekët tanë telefononi në numrin 0693608676

MË TEPËR

Kryesore9 orë më herët

“Në PD mungon fryma”, Tabaku: Nuk duhet t’u flasim vetëm militantëve

Jorida Tabaku Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, foli për protestën e 11 korrikut dhe atë që duhet të bëjë...

Mix9 orë më herët

5 gjëra themelore për prostatë sa më të shëndetshme

Hiperplazia beninje e prostatës ose hipertrofia është një fat i pashmangshëm për shumicën e meshkujve, ose, për të qenë të...

Radar9 orë më herët

“Kadare punonte 90 minuta në ditë”, botuesi Bujar Hudhri zbulon detaje nga raporti me shkrimtarin e madh

Kadare dhe Hudhri Botuesi Bujar Hudhri, duke folur për raportet dhe bashkëpunimet që ka pasur me gjeniun e letrave shqipe,...

Mix10 orë më herët

Sa herë në ditë duhet të lahet zona intime? E thotë farmacistja Arba Gramo

Kujdesi për trupin merr një rëndësi të veçantë në përditshmërinë tonë, e akoma më i rëndësishëm bëhet kur flasim për...

Mix10 orë më herët

Uji me kripë i detit, maskë natyrale për flokët. Ja pse ato që kanë flokë të yndyrshëm duhet t”i lagin sa më shpesh

Na ka ndodhur shumë herë që gjatë plazhit të jemi të detyruar t’i mbajmë flokët me kripën e detit për...

Mix10 orë më herët

Pesë arsye të forta përse duhet të hani më shpesh ananas

Në kultivimin e ananasit nuk përdoren pesticide dhe mjete të tjera mbrojtëse. Ananasi është frut i adhuruar në gjithë botën,...

Radar10 orë më herët

A është përfshirë Irani në atentatin ndaj Donald Trump?

Irani ka hedhur poshtë akuzat për përfshirje në atentatin ku u plagos ish-Presidenti amerikan, Donald Trump, gjatë një tubimi në...

Mix10 orë më herët

Jennifer Lopez sjell ngjyrën e thonjve që duhet ta provosh këtë verë

FOTO: @JLO/INSTAGRAM Nuk ka asgjë më të lezetshme se një nuancë thonjsh e pastër që bëhet protagoniste përgjatë gjithë muajve...

Mix10 orë më herët

Johnny Depp është në një lidhje të re me modelen 28-vjeçare

FOTO: ANTHONY HARVEY/SHUTTERSTOCK Johnny Depp po përjeton një romancë të re në jetën e tij me një modele ruse, 33...

Mix10 orë më herët

9 ide tatuazhesh të vogla, por me domethënie të madhe

AMATEO0011/ PINTEREST Nëse do të bësh një tatuazh me kuptim, por jo diçka të ngarkuar po ju japim disa ide...

Facebook