Lidhu me ne

Radar

“ Afera 5D dhe kaseta e munguar e Veliajt në televizione!”

“ Afera 5D dhe kaseta e munguar e Veliajt në televizione!”

Nga Besart Xhaferri

​Nga leximi i dosjes 5D u llahtarisa nga lehtësia dhe babëzia me të cilën kishin vepruar 3 Muskotierët e korrupsionit të Erion Veliajt dhe shpura tjetër e drejtoreve të shndërruar në sipërmarrës me taksat tona të përbashkëta.

Sot u llahtarisa nga reagimi i Erion Veliajt, ku duke mos kursyer viktimizimin u shpreh se organizata nuk rrënohet nga largimi i dy anëtarëve, teksa u lut për ta që të provonin pafajësinë.

Ndërkohë për ironi të fatit, ai Mbreti i kasetave dhe lajmeve të gatshme sot zhduku nga qarkullimi edhe videon e tij në rrjete sociale ku bëri reagimin, pasi e di shumë mirë së çdo fjalë dhe çdo pohim një ditë do të përdorët kundër tij.

Nuk ka asnjë dyshim që Erion Veliaj ishte në dijeni të kësaj megaaferë dhe ishte vetë në krye të saj, ndaj insistoj që SPAK të jetë në lartësinë e detyrës dhe t’i bindet GJKKO që ja bëri të qartë se duhet hetuar roli i Erion Veliajt.

Sa për sukseset e tij të vjedhjes së buxhetit, betonizimit të qytetit, falimentimit të bizneseve të vogla, pastrimit të parave të krimit dhe korrupsionit me ndërtim, shtuarjen e trafikut dhe blerjes së votave, të jetë i sigurtë që ky vend, këto “suksese”, nuk do ja fali KURRË!

Erdhi si Gaztor që martohej me paratë e mamasë pastruese dhe do iki si hajdut në burg!

Legjenda e Mjaftit kapitulloi!

MË TEPËR

Kioske2 ditë më herët

“Luftën po e kërkon Europa, jo Rusia” – Viktor Orbán

Atmosfera e krijuar në Europë, sipas kryeministrit hungarez, i ngjan asaj të para Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore....

Mix2 ditë më herët

Honor Magic V Flip: smartphone i ri i palosshëm me bateri 4,500 mAh

Disa imazhe të smartfonit të ri të palosshëm Honor kanë rrjedhur në internet, si dhe disa detaje mbresëlënëse rreth baterisë...

Mix2 ditë më herët

Apple dhe Samsung monopolizojnë renditjen e smartfonëve më të shitur. Zbuloni top 10-shen

Sipas të dhënave të fundit nga Counterpoint Research, Apple dhe Samsung mbajtën një kontroll të fortë në tregun global të...

Mix2 ditë më herët

Njihuni me simptomat e kancerit të mushkërive!

Kanceri i mushkërive është një nga sëmundjet më serioze dhe të rrezikshme që prekin njerëzit në mbarë botën. Njohja dhe...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi ndahet nga Berisha e Basha: S’e kanë vrarë mendjen fare për hallet e qytetarëve!

I zhgënjyer nga aleatët tradicionalë të opozitës kreu i LZHK Dashamir Shehi, është bashkuar me Ekrem Spahinë, kryetarin e Partisë...

Kryesore2 ditë më herët

Ku e sheh veten pas 20 vitesh? Rama: Katunar pa pretendime dhe i padukshëm

Kryeministri Edi Rama, në podkastin e tij “Flasim” ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj, ka treguar pas 2 dekadash...

Mix2 ditë më herët

Lady Gaga zbulon nëse do të ketë një vazhdim të “Telephone”

Lady Gaga dhe Beyoncé mund të mos kenë publikuar një vazhdim të “Telephone” në Cowboy Carter, por një bashkëpunim tjetër...

Mix2 ditë më herët

Oriola Marashi publikon foto nga palestra, “çmend” rrjetin me linjat trupore

Oriola Marashi vazhdon të jetë njëra ndër modelet më të komentuara shqiptare. Pozat e saj provokative nuk mungojnë thuajse për...

Kioske3 ditë më herët

Portret në Le Figaro Magazine/ Enigma e Mira Muratit

” Gruaja në hije që ndriçon inteligjencën artificiale”, kështu e ka titulluar shkrimin për Mira Muratin që Lapsi. Al po...

Mix3 ditë më herët

5 zakone që të bëjnë nervoz pa e kuptuar

Hulumtimet tregojnë se truri ynë është i fokusuar në gjërat negative. Ironikisht, disa nga mekanizmat e përballimit që përdorim për...

Facebook