Lidhu me ne

Kryesore

Neritan Sejamini analizon deklaratat e Metës: Janë skandaloze, përfiton vetëm qeveria

Neritan Sejamini analizon deklaratat e Metës: Janë skandaloze,Ilir Meta dhe Neritan Sejamini

Në emisonin “Të paekspozuarit” analisti Neritan Sejamini u shpreh se mënyra se si flet ish-presidenti Ilir Meta kundër SPAK apo kundër Altin Dumanit është skandaloze dhe e papranueshme dhe kjo nuk i shërben as drejtësisë, as Metës e as opozitës. 

Sipas tij e gjithë kjo situatë i shërben qeverisë, e cila mund ta përdorë për të treguar para ndërkombëtarëve se ja pse na duhet drejtësia e re.

“Zoti Meta po mbron veten e tij, jo qytetarët se numri i dosjeve të prapambetura ka shkuar në 110 mijë. Gjuha e tij dhe mënyra se si flet është skandaloze, e papranueshme, nuk i shërben as drejtësisë, as Metës, as opozitës, por qeverisë e cila mund ta përdorë. Përfitues është vetëm qeveria e cila mund t’u thotë ndërkombëtarëve ja pse duhet drejtësia e re. Kjo lloj gjuhe dhe ky lloj sulmi është i papranueshëm. Zoti Meta është i fundit që mund të flasë kështu sepse ka patur mundësinë që ta bëjë drejtësinë dhe Shqipërinë se ishte kryeministër 29 vjeç. Sot kur flet sikur vjen sot për herë të parë dhe kjo është e papranueshme”-tha Sejamini.

MË TEPËR

Mix23 orë më herët

Videoja virale nga Festivali i Kanës: Kelly R shpërthen ndaj sigurisë

Kelly Rowland u pa duke qortuar një roje sigurie në Festivalin e Filmit në Kanë 2024 të martën. Fillimisht, ish-anëtarja e Destiny’s...

Mix23 orë më herët

Billie Eilish flet për raportin me Jesse Rutherford pas ndarjes

Gjërat janë ende mirë mes Billie Eilish dhe Jesse Rutherford. Sipas një fragmenti të pabotuar nga kopertina e saj e...

Mix23 orë më herët

Sean “Diddy” Combs përballet me një padi të re

Sean “Diddy” Combs po përballet me një tjetër padi për sulm se*sual. Ish-modelja Crystal McKinney pretendon se reperi  e detyroi...

Mix2 ditë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet2 ditë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix2 ditë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar2 ditë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar2 ditë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix5 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix5 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Facebook