Lidhu me ne

Kryesore

Sulmi i Ramës ndaj RAI3, Manjani: Ja pse është çakërdisur

Sulmi i Ramës ndaj RAI3, Manjani: Ja pse është

Avokati Ylli Manjani deklaron se sulmi i kryeministrit Edi Ramës ndaj emisionit ‘Report’ në RAI3 është një histori e përsëritur, e ngjashme me atë që ndodhi me BILD.

Manjani tha se Rama është çakërdisur, jo për Engjëll Agaçin, por sepse iu përmend i vëllai.

“Është një gjë e bukur të shohësh Edi Ramën të çakërdisur, kishim kohë që nuk e kishim parë, i është prishur qetësia, në kuptimin e imazhit mediatik. i vjen nga një sulm personal, nuk e ka çakërdisjen për Engjëll Agaçin, por se iu përmend vëllai aty. Ishte një denoncim publik me të dhëna, me detaje, është i kopsitur, ka një logjikë që nuk e hedh dot poshtë kollaj”, tha Manjani.

Manjani tha më tej se Rama ka një çelës suksesi për dominimin e jetës publike në vend dhe ky çelës është propaganda.

“Ky është suksesi i Edi Ramës, propaganda, helm masiv ndaj njerëzve, që ky të marri vota. Dhe ky program e çarmatos Edi Ramën. Këto lloj emisionesh të zhveshin propagandën. Ata nuk e kanë bërë që të na ndihmojnë ne, por kanë investiguar marrëveshjen Rama-Meloni që i kushton taksapaguesve italianë miliona euro”, tha Manjani për “A Show”.

MË TEPËR

Mix11 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix11 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix11 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix11 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix12 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix13 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix13 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix13 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix13 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix13 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook