Lidhu me ne

Mix

Video tronditëse ku Diddy dhunon Cassie: Reagon bashkëshorti i këngëtares

Videoja tronditëse ku Diddy dhunon Cassie-n: Reagon bashkëshorti i 
Bashkëshorti i Cassie Ventura, Alex Fine, ka bërë një reagim pas videos shokuese ku Diddy dhunonte ish-të dashurën në një dhomë hoteli në Los Angeles. Videoja shqetësuese është xhiruar në vitin 2016.

Videoja tronditëse ku Diddy dhunon Cassie-n: Reagon bashkëshorti i
 
Fine, i cili është martuar me Cassie që prej vitit 2019, shkroi në Instagram një “letër” drejtuar grave dhe fëmijëve: “Burrat që rrahin gratë nuk janë burra. Burrat i mbrojnë këta njerëz nuk janë burra”, u shpreh Fine, duke shtuar se dhuna ndaj grave nuk mund të jetë e pashmangshme. Ai inkurajoi njerëzit që të komunikojnë me të afërmit, sepse “vajzat, motrat, nënat dhe gratë tona duhet të ndihen të mbrojtura dhe se i duam”. Ai shtoi: “Burrat që lëndojnë gratë i urrejnë ato”.
 
Ai gjithashtu u rikujtoi grave që kanë përjetuar dhunën se “historitë e tyre janë të vërteta dhe se njerëzit i besojnë”. “Ju nuk jeni vetëm dhe gratë dhe burrat që interesohen për mirëqenien dhe sigurinë tuaj, duan që ju të keni sukses. Për të gjitha gratë dhe fëmijët, më vjen keq që jetoni në një botë ku nuk jeni të mbrojtur dhe nuk ndiheni të barabartë”.

Videoja tronditëse ku Diddy dhunon Cassie-n: Reagon bashkëshorti i
 
Alex Fine dhe Cassie kanë dy fëmijë, Frankie, 4 vjeç dhe Sunny, 3 vjeç. Ai u shpreh se do t’i rrisë vajzat në një botë ku ndihen të sigurta dhe të dashura. Duke e përmbyllur mesazhin ai u shpreh: “Për të gjithë abuzuesit, keni mbaruar! Nuk jeni më të sigurt, nuk jeni më të mbrojtur. Burrat krah jush janë po aq të dobët dhe të mjerë me veten sa vdekja do të cilësohej si mirësi (për ju)”.

Videoja tronditëse ku Diddy dhunon Cassie-n: Reagon bashkëshorti i
 
Edhe pse ai s’e përmendi emrin e Diddy-t, sërish postimi erdhi pak pasi qarkulloi videoja e tmerrshme ku reperi dhunonte Cassie-n, me të cilën ka qenë i lidhur në një marrëdhënie on&off, shumëvjeçare.Videoja tronditëse ku Diddy dhunon Cassie-n: Reagon bashkëshorti iGETTY


Në video tregohet se ai e ndjek Cassie-n nëpër korridor, duke e kapur nga qafa dhe duke e përplasur në dysheme. Ai e qëllon me shkelma dhe e tërheq zvarrë drejt dhomës së tyre. Më pas, shihet duke e goditur me një objekt.

Videoja tronditëse ku Diddy dhunon Cassie-n: Reagon bashkëshorti i

Ventura e paditi reperin 54-vjeçar dhe shpejt, pasi nënshkroi padinë, e tërhoqi atë, për arsye ende të paditura.

MË TEPËR

Mix9 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix9 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix10 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix10 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix10 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix11 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix11 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix11 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix11 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix11 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook