Lidhu me ne

Mix

Celine Dion është gati të tregojë gjithçka për betejën shëndetësore në dokumentarin e saj ‘I Am: Celine Dion’


‘Amazon MGM’ ka publikuar trailerin e parë për dokumentarin e Celine Dion “I Am: Celine Dion”.

Dokumenti zbulon më shumë detaje në lidhje me diagnozën e Dion me ‘Sindromën e Personit të Ngurtë’. Pas shtyrjes së disa datave të turneut të saj evropian në dhjetor 2022, Dion njoftoi se ajo u diagnostikua me çrregullimin neurologjik që i ndryshoi jetën, pasi krijon spazma që ndikojnë në aftësinë e saj për të ecur dhe për të përdorur kordat e saj vokale për të kënduar si dikur.

Traileri tregon pamje dhe prapaskenat gjatë gjithë karrierës së Dion, intervista të reja me këngëtaren me famë botërore ndërsa ajo përballet me diagnozën e saj. Në një moment, ajo shpërthen në lot ndërsa rrëfen sfidat shëndetësore me të cilat është përballur.

“Nuk është e vështirë të bësh një shfaqje, e di. Është e vështirë të anulosh një shfaqje”, thotë ajo në trailer. “Po punoj shumë çdo ditë. Por duhet ta pranoj, ka qenë një luftë. Me mungon shumë. Njerëzit, më mungojnë. Nëse nuk mund të vrapoj, do të eci. Nëse nuk mund të eci, do të zvarritem. Unë nuk do të ndalem.”

“Nuk është një vështrim i gjerë i jetës dhe kohërave të këngëtares ikonë të pop-it, përkundrazi kap një pamje të një momenti të rëndësishëm në karrierën e saj. Dokumentari përfshin rreth një vit dhe kronikën e betejës së Dion me Sindromën e Personit të Ngurtë, një çrregullim i rrallë neurologjik që prek trurin dhe palcën kurrizore. Në rastin e Dion, sëmundja ia ndaloi jetesën dhe aftësinë për të performuar,” raportoi më parë Variety.

“Këto dy vitet e fundit kanë qenë një sfidë e tillë për mua, udhëtimi nga zbulimi i gjendjes sime tek të mësuarit se si të jetoj dhe ta menaxhoj atë, por jo për ta lënë atë të më përcaktojë”, tha Dion në një deklaratë që njoftoi dokumentarin. “Ndërsa rruga për rifillimin e karrierës sime në skenë vazhdon, e kam kuptuar se sa shumë më ka munguar, të kem mundësi të shoh fansat e mi. Gjatë kësaj mungese, vendosa që doja të dokumentoja këtë pjesë të jetës sime për të ndihmuar të tjerët që kanë këtë diagnozë.”

“I Am: Celine Dion” do të jetë i disponueshëm për t’u transmetuar në Prime Video më 25 qershor. Shikoni trailerin më poshtë.

MË TEPËR

Mix9 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix10 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix10 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix10 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix10 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix11 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix11 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix11 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix11 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix11 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook