Lidhu me ne

Mix

Këto janë parfumet më të njohura të viteve të fundit

Narcizo

Jimmy Choo, Ethet

Një aromë sensuale që hipnotizon me një lojë kontrastesh, teksa luhatet mes kontrasteve lulesh dhe të ëmbla, me nektarin e zi të kumbullës, heliotropin dhe farat tonka si karakteristika kryesore.

Gucci, Bloom

Një version më i lehtë i EDP, me nota jasemini, tuberozë dhe kacavjerrëse rangune të përmirësuara nga një akordi neroli.

Dior, zonjusha Dior

Kjo është një vorbull dehëse dhe freskuese me lule. Bazuar në trëndafilin e Grasse dhe një vello të miguet, është një nga parfumet më të famshëm – dhe me arsye të mirë.

Prada, Infuzion d’Iris

Mund të jetë lëshuar në vitin 2007, por mbetet i preferuari. Neroli, druri i sandalit dhe irisi kombinohen në një esencë që mban erë pastërtie.

Cacharel,

Ne ndiejmë një valë energjie optimiste që jep forcë dhe shkëlqim me çdo spërkatje, falë kombinimit të tij me lule dhe orientale të përbërësve.

Maison Francis Kurkdjian, Baccarat Rouge 540

Një nga parfumet më të suksesshëm, një esencë e shkëlqyer e jaseminit, shafranit, drurit të kedrit dhe ambergris.

Roger & Gallet, Feuille De Thé

Është aroma e mirëqenies dhe relaksimit. Dhe ka nota të çajit të zi, limonit kalabrez dhe drurit të sandalit.

Korres, Anafi

Mjafton përshkrimi i bërë nga marka për këtë esencë të veçantë: “Aroma e agrumeve që është ëmbëlsuar nga dielli i Egjeut”.

Armani, Si

Elegante, e ngrohtë, intensive dhe e ndjeshme në të njëjtën kohë. Nënshkrimi i saj nuhatës kombinon tre akorde: nektar patëllxhani, chipre moderne dhe nota të lehta, pluhur druri.

YSL Beauty, Libre

Ai fitoi një ndjekës fanatik kur u lançua falë kombinimit të tij unik aromatik të luleve të portokallit, çajit të bardhë, livandës dhe vaniljes.

Chanel, Coco Mademoiselle L’Eau Privée

Ai ruan sharmin e parezistueshëm të parfumit klasik të emrave, por e shpreh atë me nota më delikate. Një zgjedhje elegante për të gjitha orët.

Lancôme, Idôle Eau de Parfum Nectar

Versioni i ri i aromës sonë të preferuar ka nota kokoshkash, karamel dhe trëndafili.

Carolina Herrera, Neroli Boheme konfidenciale

Një aromë që i bën homazh ditëve të shkujdesura në një mjedis të harlisur e të gjelbër, ku eleganca dhe stili i relaksuar harmonizohen pa mundim.

Narciso Rodriguez, Musc Noir Rose For Her

Notat e bergamotit kombinohen me tuberozën për të krijuar një aromë të ndritshme. E ndjekur nga musku joshëse dhe notat e ngrohta të vaniljes.

Mugler, Engjëll

Një i preferuar klasik me fansa të panumërt në mbarë botën. Notat e bergamotit, pralinës, paçulit dhe vaniljes janë në dozë të tepruar, por në të njëjtën kohë në ekuilibër perfekt.

Issey Miyake, Eau & Magnolia L’Eau d’Issey

Notat e saj të sipërme karakterizohen nga pastërtia e nerolit dhe freskia e bergamotit. Zemra e saj kombinon magnolinë, trëndafilin dhe një sfond të ngrohtë prej druri sandali. E freskët, e ngrohtë dhe e veçantë.

Byredo, Bal D’Afrique

E ngrohtë dhe romantike, një përzierje e avangardës pariziane dhe kulturës afrikane. Notat e nerolit, kalendulës dhe drurit të kedrit maroken.

Moncler, Moncler Pour Femme

Kombinim aromatik i bergamotit, pluhurit, jaseminit dhe drurit të sandalit. Nga ne është po.

Ujë me aromë Nuxe, Sun Delicious

Ai përfshin verën dhe është bërë plotësisht i lidhur me kujtimet më të shkujdesura, të mrekullueshme. Ka nota të portokallit të ëmbël, kokosit tropikal, luleve tiare, vaniljes dhe myshkut.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix1 ditë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix1 ditë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix1 ditë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix1 ditë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix1 ditë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix1 ditë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix1 ditë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix1 ditë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix1 ditë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook