Lidhu me ne

Radar

Arian Çani këshillon Ilir Metën: Ikni nga vendi, po ju vjen shpata e madhe

Arian Çani këshillon Ilir Metën: Ikni nga vendi, po ju vjen

Gazetari Arjan Çani tha se hetimet e nisura ndaj Metës, Kryemadhit, Berishës apo zyrtarëve të tjerë të lartë është një mënyrë për të pastruar politikën nga disa personazhe që e kanë mbyllur ciklin e tyre.

Sipas tij, si Berisha edhe Meta nuk kanë asnjë shans të vijnë në pushtet, beteja e tyre nuk të çon askund, ndaj gjëja më e mirë që mund të bënin është të largohen nga politika, madje edhe nga vendi.

“Unë e kam thënën zgjidhjen, që në jetojmë në një epokë të vogël tragji-komike ku mesa duket disa njerëz të fuqishëm kanë vendosur që në këtë vend të ndryshojnë elitat, si bëhet kjo?

Me votë qenka e vështirë se jemi një nga vendet e vetme në botë ku vota nuk është origjinale, nuk lexohet mirë.

Duhet gjetur një mekanizëm, ai që ka fuqi në dorë po kërkon të pastrojë oborrin nga disa njerëz, nuk kemi të bëjmë me 2-3 mëkatarë, këtu janë të gjithë.

Nëse SPAK hap një hetim pasuror çdo zyrtar i lartë do ishte në hetim. Mesa duket edhe Berisha, dhe Meta kanë vendosur të mos largohen.

Unë mendoj se po të largoheshin do i linin rehat. Është një mënyrë për të hequr njerëz nga politika.

Unë kam thënë, nuk e kuptoj akoma të gjithë këta çfarë shpresojnë se do fitojnë nga kjo histori, pretendojnë se do dalin heronj në fund apo ka diçka tjetër, më duket alogjike.

I vetmi rast racional është Ahmetaj, që iku, këta nuk hyjnë më në lojë.

Kur ke marrë një njollë nga drejtësia dhe ke qenë në pushtet, je i djegur.

Duhet të largoheshin nga vendi se rrezikojnë të ikin në burg.

Kur e ke konsumuar pushtetin dhe sheh që një shpatë e madhe po të vjen, një gijotinë, për çfarë e bën luftën”, tha Çani.

MË TEPËR

Radar16 orë më herët

“Kjo lloj dhune nuk ka vend në Amerikë”

Presidenti amerikan, Joe Biden, u kthye në Shtëpinë e Bardhë menjëherë pas lajmit për atentatin ndaj rivalit të tij, Donald...

Aktualitet16 orë më herët

Reagimi prekës i Ivanka Trump: Të dua babi sot e përgjithmonë

Pas Donald Trump Jr. djali i madh i ish-presidentit amerikan, ka reaguar edhe vajza e tij Ivanka Trump përmes një...

Radar16 orë më herët

Donald Trump shfaqet për herë të parë pas sulmit në miting

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është shfaqur për herë të parë pas sulmit me armë në një miting në Pensilvani. Ai...

Kryesore16 orë më herët

Çfarë dimë deri tani për atentatin ndaj ish-presidentit Donald Trump

Autoritetet kanë identifikuar personin e armatosur dhe kanë ndarë detaje rreth viktimave nga të shtënat që ndodhën të shtunën pasdite...

Kryesore19 orë më herët

Kryeministri Rama: Atentati ndaj Donald Trump, TRAGJEDI për botën demokratike!

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si “tragjedi për Botën demokratike”, atentatin ndaj ish-Presidentit, Donald Trump në miting në Pensilvani....

Radar19 orë më herët

Deklarata e parë e Donald Trump pas atentatit për vrasje

Donald Trump ka bërë reagimin e parë pas atentatit për vrasje që iu bë në Pensilvani. Një atentat nga i...

Mix1 ditë më herët

10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës spanjolle “Condé Nast”!

Revista prestigjioze spanjolle Condé Nast në një artikull tregon 10 plazhet më të bukura të Rivierës Shqiptare. Vlorë! Vlora është qyteti-port, ku...

Sport1 ditë më herët

FOTO/ Zbulohet e DASHURA e Lamine Jamal? Kush është VAJZA që u pa në ndeshjen Francë-Spanjë!

Lamine Jamal/ Padilla Lamine Jamal, djaloshi 17-vjeçar dhe lojtari më i ri që ka shënuar në historinë e Kampionatit Europian, është...

Mix1 ditë më herët

Mesazhet e fundit që la Steve Jobs para se të ndërronte jetë

Steve Jobs vdiq si një miliarder, me një pasuri prej 7 miliardë dollarësh, në moshën 56 vjeçare nga kanceri i...

Mix1 ditë më herët

Depilimi me Lazer, përfitimet dhe rreziqet e mundshme

Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrat tradicionale të depilimit, heqja e qimeve me lazer mund të jetë një opsion...

Facebook