Lidhu me ne

Radar

Trump: Biden, një thes mbeturinash. Kamala? E keqe dhe patetike

trump

Donald Trump është si një peshkaqen që ndjen erën e gjakut. Pasi fitoi me shumicë dërrmuese debatin televiziv me kundërshtarin e tij për Shtëpinë e Bardhë (presidentin aktual Joe Biden) dhe pas thashethemeve (këmbëngulëse) për një ndryshim të mundshëm mes demokratëve (duke pasur parasysh gjendjen e keqe të kandidatit 81-vjeçar), ai godet sërish rivalët. Madje, i kafshon fort kur pyetet për Biden.

“Një grumbull i rrënuar mbeturinash” gati të “tërhiqet nga gara”. Kështu i është referuar Joe Bidenit, në një video që u bë virale në rrjetet sociale. Trump, i ulur në një karrocë golfi me djalin e tij Barron pranë tij, i jep një bakshish dikujt jashtë fushës dhe dëgjohet duke thënë: “Si ishte debati natën e kaluar?”

“Ai sapo u largua, ju e dini, ai po largohet nga gara” – thotë Trump, duke iu referuar Biden.

“Unë e nxora jashtë dhe kjo do të thotë se mund të garojë Kamala.”

“Unë mendoj se kjo do të jetë më mirë” – vazhdoi Trump në video.

“Ajo është kaq e keqe. Ajo është kaq patetike, ajo është kaq e keqe”, – vazhdoi ai, duke iu referuar zëvendëspresidentes së SHBA. 

MË TEPËR

Mix47 minuta më herët

10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës spanjolle “Condé Nast”!

Revista prestigjioze spanjolle Condé Nast në një artikull tregon 10 plazhet më të bukura të Rivierës Shqiptare. Vlorë! Vlora është qyteti-port, ku...

Sport52 minuta më herët

FOTO/ Zbulohet e DASHURA e Lamine Jamal? Kush është VAJZA që u pa në ndeshjen Francë-Spanjë!

Lamine Jamal/ Padilla Lamine Jamal, djaloshi 17-vjeçar dhe lojtari më i ri që ka shënuar në historinë e Kampionatit Europian, është...

Mix60 minuta më herët

Mesazhet e fundit që la Steve Jobs para se të ndërronte jetë

Steve Jobs vdiq si një miliarder, me një pasuri prej 7 miliardë dollarësh, në moshën 56 vjeçare nga kanceri i...

Mix1 orë më herët

Depilimi me Lazer, përfitimet dhe rreziqet e mundshme

Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrat tradicionale të depilimit, heqja e qimeve me lazer mund të jetë një opsion...

Mix1 orë më herët

Si të kurseni para? Mos u vononi më shumë

Kursimi i parave është një nga proceset më të vështira që mund të hasin njerëzit. Disa e hedhin fajin tek...

Mix1 orë më herët

Vazhdojnë përplasjet mes Kendrick Lamar dhe Drake…

Kendrick Lamar ka publikuar një tjetër këngë të re, që është një ‘diss’ për Drake, duke marrë parasysh sherrin mes...

Mix1 orë më herët

Ushqimet afrodiziake: Si funksionojnë dhe si mund t’i përfshini në takimin tuaj

Disa gjëra janë padyshim romantike: një shëtitje në plazh në perëndim të diellit ose përkëdhelje në pikën më të lartë të qytetit...

Mix1 orë më herët

Nga stresi te pagjumësia, disa arsye pse ju jeni duke shtuar në peshë

Ngrënia pa kriter nuk është ndër arsyet e vetme përse një person shton peshë. Kur të mësoni sesa shkaqe të...

Mix6 orë më herët

Lajme të mira nga dukesha Kate Middleton

Kate Middleton do të marrë pjesë në finalen e meshkujve në Wimbledon të dielën. Lajmi është konfirmuar Kensington Palace. Siç...

Mix6 orë më herët

Agjencia e Statistikave nxjerr shifrën: Ja sa është popullsia e Kosovës

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar të dhënat paraprake të regjistrimit të popullsisë dhe sipas këtyre të dhënave, Kosova...

Facebook