Lidhu me ne

Aktualitet

Alban Skënderaj në lidhje me çmimin e lartë të naftës…

images

Nuk ka mundur që të qëndrojë më indiferent dhe ka “shpërthyer” ndaj qeverisë edhe këngëtari Alban Skënderaj (i njohur për mbështetjen e tij ndaj Rilindjes), kur shikon se sa shtrenjtë që e blejnë naftën shqiptarët.

Kur prej muajsh në të gjithë botën çmimet e karburanteve kanë pësuar ulje drastike, kjo e konsideruar edhe si historike në 10 vitet e fundit, si për ironi, në vendin më të varfër të Europës, në Shqipëri, çmimi i karburanteve është më i shtrenjti, me mbi 1 euro për litër (160 lekë/litri i naftës).

Kjo gjë nuk ka pasur si të mos e indinjoje dhe revoltojë dhe Albanin i cili udhëton shpesh jashtë vendit dhe e bën kollaj diferencën. Për këtë ai ka shkruar madje edhe me nota ironie edhe këtë status në profilin e tij në facebook:

“Dalim pak jashte muzikes me kete status se jeta edhe nga ne artistet kerkon vemendje e dedikim ne tema te tjera te rendesishme.

Para disa ditesh mu desh te isha brenda tre ditesh ne 3 shtete dhe nje miku im me sy shume te prehte me beri te vezhgoj disa dallime shume te perditshme por domethenese dhe jetike!

Vetem ne pak kilometra distance nga Shqiperia ne Maqedoni nafta gati e pergjysmuar ne cmim!!?? Sh 169 leke, Mq (rreth 103 leke). Tani, mire qe jemi kaq shume me te pasur se Meqedonia, por qe ia kalonim dhe Gjermanise kete s’e dija! Shq 169 leke – Gjr (rreth 133 leke)! Si ka mundesi? Ka ndonje qe e shpjegon kete?”.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix56 minuta më herët

Disa fakte që ndoshta nuk i dini për birrën

Disa “të fshehta” që ndoshta nuk i dini për birrën Dihen shumë gjëra për birrën. Për shembull, nuk prodhohej vetëm...

Mix59 minuta më herët

A i keni ditur më parë këto fakte për John Lenon

Më 8 dhjetor 1980, John Lennon u vra: Ai sapo kishte mbushur 40 vjeç. Pothuajse gjithçka dihet për të. Pothuajse…...

Radar1 orë më herët

“Policia e mpirë për shkak të lidhjeve të politikës me krimin”

Është përgjegjësi e qeverisë dhe kryeministrit si nxitës i të fortëve për qëllime partiake, elektorale Kreu i Partisë së Lirisë,...

Sport1 orë më herët

Milionat e NBA, ylli i Golden State Stephen Curry, më i paguari i sezonit të ri

Milionat e NBA, ylli i Golden State më i paguari i seoznit të ri Edhe pse LeBron James është basketbollisti...

Sport1 orë më herët

Marrëveshje historike për LeBron James, vijon te Lakers për 97 milionë dollarë

LeBron James ka arritur marrëveshje me ekipin e Los Angelos Lakers, për shumën e 97,1 milionë dollarëve, siç raport ESPN....

Mix1 orë më herët

Këto janë disa nga ushqimet më të shëndetshme

Edhe pse nuk ka një përkufizim të vërtetë të një superushqimi, këto janë zakonisht ushqime që luftojnë me sukses lloje...

Radar1 orë më herët

Revoltohet policja e Taulant Ballës: O gazetarë të degjeneruar, pse zhgarravisni për policinë?!

Anisa Kostani, policja nga Elbasani që u bë e famshme për gjaprin që mbante si kafshë shtëpiake, ka reaguar me egërsi...

Radar1 orë më herët

A duhet të shqetësohemi për numrin 21 mijë të maturantëve që kanë aplikuar për shkollë të lartë?

Nga Fatmir Vejsiu A duhet të shqetësohemi për numrin 21 mijë të maturantëve që kanë aplikuar për të ndjekur studimet...

Radar2 orë më herët

4 vrasje ndodhën në më pak se 24 orë, por ende asnjë reagim nga Nano, Çuçi dhe Rama

Saranda, Elbasani dhe Vlora janë tronditur nga tre ngjarje të rënda që ndodhën mbrëmjen e së mërkurës dhe mëngjesin e...

Mix2 orë më herët

Liam Hemsworth i jep fund lidhjes me modelen Gabriella Brooks

Liam Hemsworth dhe modelja Gabriella Brooks i kanë dhënë fund marrëdhënies së tyre pas 3-vjetësh, sipas raportimeve të fundit. Çifti,...

Facebook