Lidhu me ne

Aktualitet

Ngjela: “Kerri këtu sepse e kërkoi Rama. Më hidhni në gjyq po të doni!”

maxresdefault_44

Sekretari amerikan i shtetit, Xhon Kerri erdhi në Tiranë vetëm për një arsye, sipas Spartak Ngjelës; për reformën në drejtësi. Kur kundërshtarët e reformës, nisën të thonë se ambasadori Donald Lu, ishte i blerë, atëherë Edi Rama kërkoi një autoritet më të lartë, deklaroi Ngjela. Gjatë një interviste në abcnews, Spartak Ngjela u shpreh i bindur se kryetarët e partive politike do ta votojnë të gjithë reformën në drejtësi.

“Gënjen ambasadori thonin. E dini pse erdhi Kerri këtu? E kërkoi Rama. Më hidhni në gjyq po të doni! Le të më dali Rama në gjyq. Rama tha: Nuk i bind dot! Më thonë që s’ka gisht Amerika (për reformën në drejtësi). Erdhi sekretari I shtetit. Që ta dinë dhe njerëzit. Ky është informacioni. Nuk e pranojnë këta ambasadorin amerikan. Hapnin fjalë se është i blerë dhe futën në punë sekretarin e shtetit për reformën. Jepjani nesër në titra se Ngjela deklaron: Rama tha se nuk e bën dot! Të vini me autoritetin tuaj, se këta nuk besojnë se autoritet është ambasadori! Dhe erdhi sekretari I shtetit. Mos doni të vijë Obama? Amerika i ka votat në parlamentit shqiptar, sepse Shqipëria sot është me frymën amerikane. Kush do dali kundër Amerikës? Sepse s’duan popullin shqiptar dhe do dalin kundër Amerikës? Si qenka kjo? Sepse interesat e popullit shqiptar dhe interesat e Amerikës, kanë konverguar në një pikë dhe ajo pikë nuk është me këta dhe këta do bëjnë si Enver Hoxha, do ikin në Kinë? Do ikin në Rusi? Këta që qethen ballaboks?”, tha Ngjela gjatë intervistës në abcnews.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Sport5 orë më herët

7 “sekretet” e Kylian Mbappe

Anglia do të përballet me Francën në çerekfinalet e Kupës së Botës këtë të shtunë në orën 19:00, teksa sytë...

Mix5 orë më herët

Bella Hadid modelja e vitit 2022

“Londra është kthyer”, njoftoi Christine Quinn e Selling Sunset, video-mesazhi i rishikuar i para-regjistruar i së cilës hapi ndarjen e...

Kritike6 orë më herët

Kim Mehmeti: Rama, jargavitës ndaj të huajve dhe i dhunshëm ndaj shqiptarëve

Në Tiranë u mbajt Samitit i BE’së për Ballkanin Perëndimor. Dhe ata që kanë sy mund të shihnin se liderët...

Mix6 orë më herët

Disa zakone të përditshmërisë që po ju shkaktojnë puçra

Nëse puçrrat janë pjesë e përditshmërisë suaj dhe ende nuk e dini pse shkaktohen ka mundësi që shkaku të jënë...

Radar11 orë më herët

Berisha deklaratë para selisë: Akti ndaj meje dëshmoi karakterin prej krimineli të Edi Ramës, asgjë s’na mposht, s’ndalemi

Kreu i PD-së Berisha foli para selisë së PD-së, pas largimit nga bulevardi. Ai tha se kryeministri Rama është përpjekur...

Kryesore11 orë më herët

Berisha: Personi që më goditi agjent i Policisë Kriminale, akt personal i Edi Ramës

Kreu i PD-së Berisha akuzoi kryeministrin Rama, ministrin e Brendshëm Çuçi e shefin e Agjencisë për Mbikëqyrjen Policore Ardi Veliu...

Radar11 orë më herët

Berisha: Ne jemi misionarë, beteja të mëdha na presin!

Duke folur nga selia e Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se sot u faktua se nuk ka forcë në...

Radar12 orë më herët

Berisha flet për ngjarjen, thirrje Policisë: Lirojeni fatkeqin, autori i vërtetë është Edi Rama

Kreu i PD Sali Berisha, në fjalën e tij në protestën e zhvilluar në Bulevard, foli edhe për autorin që...

Kryesore12 orë më herët

Berisha mesazh ndërkombëtarëve: Shqipëria në rrezik, këtu vota blihet me 500 narko euro

Berisha e quan samitin si mbështetje ndaj PD dhe popullit. “Shqipëria sot është në rrezik ekzistencial. Ne ndjehemi fatkeqë sepse...

Radar12 orë më herët

Berisha: Pa votën e lirë s’do ketë stabilitet

Në protestën e mbajtur sot kryedemokrati Sali Berisha theksoi se pa votën e lirë s’do ketë më stabilitet në Shqipëri.  Berisha...

Facebook