Lidhu me ne

Kioske

Fraza interesante nga intervista e fundit e Edi Ramës.

Dritare-701x377

“Mua më akuzojnë për të gjitha.

“Nuk ka asnjë akuzë të formulueshme nga fantazia njerëzore që nuk e kam dëgjuar për veten.”

“Unë vë dorën në zjarr për njerëzit e familjes time.”

“Nëse politika këtu ka shumë mëkate, media nuk ka asnjë mëkat më pak.”

“Unë do isha shumë i nderuar që Vilma Nushi të ishte mikja ime, sepse është një zonjë e jashtëzakonshme, biznesmene e suksesshme, një nga taksapagueset më të mëdhaja. Por në fakt nuk është.”

“Koço Kokëdhima ka qënë i fuqishëm përpara se unë ta njihja.”

“Ka shumë njerëz që janë në pamundësi për punë, por, ka dhe shumë njerëz që nuk duan të kuptojnë se nëse do punë, punën duhet ta kërkosh dhe punës nuk duhet t’i bësh naze.”

“Në qoftë se ne Rilindjen e kemi menduar që votuam, ja fusim gjumit dhe pastaj të nesërmen do hapim sytë dhe do na vijë te shtëpia puna e do na thotë “erdha xhan, tani cohu se u bë vonë, hajde ikim bashkë atje ku jam unë.” Kjo ska lidhje me rilindjen.”

“Do ta vendosë Kongresi nëse do ketë garë apo jo [në PS]. Kjo është një joçështje në këndvështrimin tim”

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Sport4 orë më herët

7 “sekretet” e Kylian Mbappe

Anglia do të përballet me Francën në çerekfinalet e Kupës së Botës këtë të shtunë në orën 19:00, teksa sytë...

Mix4 orë më herët

Bella Hadid modelja e vitit 2022

“Londra është kthyer”, njoftoi Christine Quinn e Selling Sunset, video-mesazhi i rishikuar i para-regjistruar i së cilës hapi ndarjen e...

Kritike4 orë më herët

Kim Mehmeti: Rama, jargavitës ndaj të huajve dhe i dhunshëm ndaj shqiptarëve

Në Tiranë u mbajt Samitit i BE’së për Ballkanin Perëndimor. Dhe ata që kanë sy mund të shihnin se liderët...

Mix4 orë më herët

Disa zakone të përditshmërisë që po ju shkaktojnë puçra

Nëse puçrrat janë pjesë e përditshmërisë suaj dhe ende nuk e dini pse shkaktohen ka mundësi që shkaku të jënë...

Radar9 orë më herët

Berisha deklaratë para selisë: Akti ndaj meje dëshmoi karakterin prej krimineli të Edi Ramës, asgjë s’na mposht, s’ndalemi

Kreu i PD-së Berisha foli para selisë së PD-së, pas largimit nga bulevardi. Ai tha se kryeministri Rama është përpjekur...

Kryesore9 orë më herët

Berisha: Personi që më goditi agjent i Policisë Kriminale, akt personal i Edi Ramës

Kreu i PD-së Berisha akuzoi kryeministrin Rama, ministrin e Brendshëm Çuçi e shefin e Agjencisë për Mbikëqyrjen Policore Ardi Veliu...

Radar9 orë më herët

Berisha: Ne jemi misionarë, beteja të mëdha na presin!

Duke folur nga selia e Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se sot u faktua se nuk ka forcë në...

Radar10 orë më herët

Berisha flet për ngjarjen, thirrje Policisë: Lirojeni fatkeqin, autori i vërtetë është Edi Rama

Kreu i PD Sali Berisha, në fjalën e tij në protestën e zhvilluar në Bulevard, foli edhe për autorin që...

Kryesore10 orë më herët

Berisha mesazh ndërkombëtarëve: Shqipëria në rrezik, këtu vota blihet me 500 narko euro

Berisha e quan samitin si mbështetje ndaj PD dhe popullit. “Shqipëria sot është në rrezik ekzistencial. Ne ndjehemi fatkeqë sepse...

Radar10 orë më herët

Berisha: Pa votën e lirë s’do ketë stabilitet

Në protestën e mbajtur sot kryedemokrati Sali Berisha theksoi se pa votën e lirë s’do ketë më stabilitet në Shqipëri.  Berisha...

Facebook