Lidhu me ne

Kryesore

Këto janë të gjitha ndryshimet në kabinetin Rama në 2 vite e gjysëm.

rama1

Në 2 vite e gjysëm këto janë ndryshimet në kabinetin Rama

1.Më 1 Gusht 2014 jep dorëheqjen Ilirian Celibashi nga ministër për Marrëdhëniet me Parlamentin, Rama e zëvendëson me Ermonela Felajn.

2. Më 21 Maj 2015, Blendi Klosi emërohet ministër i Mirëqenies Sociale, pas dorëheqjes së Erion Veliaj, i cili garoi dhe fitoi Bashkinë e Tiranës.

3. Më 9 Nëntor 2015 jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë, Nasip Naço. Ilir Meta shkarkoi Naçon dhe propozoi Ylli Manjanin, vendim ky që u miratua nga Rama.

4. Më 16 Shkurt 2015, Kryeministri Rama shkarkon ministrin e Financave, Shkëlqim Cani dhe në vend të tij emëron, ministrin e Ekonomisë, Arben Ahmetaj. Ndërsa tek ministria e Ekonomisë emëron zv.ministren e Shëndetësisë, Milva Ikonomi.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix57 sekonda më herët

Syzet inteligjente Ray-Ban Meta me një super veçori të re

Meta ka përditësuar syzet smart Ray-Ban Meta për t’u dhënë më shumë mundësi përdorimit pa duar, duke filluar me një...

Mix19 minuta më herët

Çfarë duhet të dini për turbulencat!

Nga Christine Chung-New York Times Udhëtarë të panumërt kanë përjetuar ndjesinë që shkakton ankth gjatë turbulencave në fluturime: shtrëngim sysh,...

Mix21 minuta më herët

Ja çfarë i ndodh trupit kur pimë shumë kafe!

Pavarësisht nëse jeni duke pirë një kapuçino të nxehtë rrugës për në punë ose duke shijuar një kafe latte të...

Mix22 minuta më herët

Roli i Amal Clooney në lëshimin e urdhër-arrestit për Benjamin Netanyahu!

Avokatja e të Drejtave të Njeriut Amal Clooney ishte pjesë e ekipit që bindi Gjykatën Penale Ndërkombëtare të akuzonte si...

Aktualitet25 minuta më herët

Evi Kokalari: Karrierën time e bllokoi Argita Malltezi

Nga Evi Kokalari Në nëntor të 2022, ishte takimi im i fundit me Berishën, ku i thashë që po mendoja...

Mix28 minuta më herët

Publikohet traileri i filmit të ri nga Disney, “Descendants: The Rise of Red” ku luan edhe Rita Ora

Filmi i quajtur “Descendants: The Rise of Red”, vendos vajzën e ‘Mbretëreshës së Zemrave’ përpara dhe në qendër dhe trailer-i...

Mix32 minuta më herët

Frutat më të mira për rënie në peshë

Frutat janë pjesë e domosdoshme e një regjimi ushqimor që të ndihmon të humbasësh kilogramët e tepërt. Por ka disa...

Mix34 minuta më herët

Si të dalloni nëse karkalecat e detit janë të freskët

Karkalecat janë një nga produktet më të shijshme dhe më të konsumuara të detit gjatë stinës së verës.https://b3507b3e3c6a41489e39c6d14c30e626.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html Ato na...

Mix35 minuta më herët

Tensioni i lartë i gjakut – Cilat janë ushqimet që e rrisin më tepër

Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, tensioni i lartë i...

Mix37 minuta më herët

Kur duhet pirë qumështi – Në mëngjes apo në mbrëmje?

Qumështi është një nga produktet më të konsumueshme të bulmetit. Megjithatë, koha e pirjes së tij është thelbësore në përthithjen...

Facebook