Lidhu me ne

Kioske

Gërhet natën apo p… natën? Kronologjia e një arrestimi.

kryekomunari-i-PS1

Preteksti komik i gërhitjes natën ka bërë bujë në media. Por shumica e komentuesve online e kanë komentuar gërhitjen si p… me pretekstin se nuk të liron kush vetëm sepse gërhet se kështu i bie të lirohen gjysma e të ndaluarve.

Ish-kryetari i Komunës Kaçinar në Mirditë, Petrit Bardhi, është liruar nga Gjykata e Lezhës 12 ditë pasi ishte arrestuar.

Gjykata Ilir Përdeda pranoi kërkesën e palës mbrojtëse për të liruar 43-vjeçarin me argumentin se ai vuan nga azma dhe gërhet natën.

Bardhi u arrestua më 6 shkurt pasi akuzohet për trafik të lëndëve narkotike.

Një vit më parë, Bardhi u arrestua pasi në makinë iu gjet një pistoletë.

Por Petrit Bardhi tha se arrestimi i tij ishte një presion politik.

Ai tha se i kanë arrestuar edhe djalin në Sarandë.

“Kjo Rilindje na ka mashtruar të gjithëve në vitin 2013 dhe nuk ka mbajtur asnjë premtim,” tha ai.

“Mua më kanë djegur edhe makinën dhe asnjë person nuk është vendosur përpara drejtësisë për këtë çështje, edhe pse i kam denoncuar me emra,” theksoi ai.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Sport4 orë më herët

7 “sekretet” e Kylian Mbappe

Anglia do të përballet me Francën në çerekfinalet e Kupës së Botës këtë të shtunë në orën 19:00, teksa sytë...

Mix4 orë më herët

Bella Hadid modelja e vitit 2022

“Londra është kthyer”, njoftoi Christine Quinn e Selling Sunset, video-mesazhi i rishikuar i para-regjistruar i së cilës hapi ndarjen e...

Kritike4 orë më herët

Kim Mehmeti: Rama, jargavitës ndaj të huajve dhe i dhunshëm ndaj shqiptarëve

Në Tiranë u mbajt Samitit i BE’së për Ballkanin Perëndimor. Dhe ata që kanë sy mund të shihnin se liderët...

Mix4 orë më herët

Disa zakone të përditshmërisë që po ju shkaktojnë puçra

Nëse puçrrat janë pjesë e përditshmërisë suaj dhe ende nuk e dini pse shkaktohen ka mundësi që shkaku të jënë...

Radar9 orë më herët

Berisha deklaratë para selisë: Akti ndaj meje dëshmoi karakterin prej krimineli të Edi Ramës, asgjë s’na mposht, s’ndalemi

Kreu i PD-së Berisha foli para selisë së PD-së, pas largimit nga bulevardi. Ai tha se kryeministri Rama është përpjekur...

Kryesore9 orë më herët

Berisha: Personi që më goditi agjent i Policisë Kriminale, akt personal i Edi Ramës

Kreu i PD-së Berisha akuzoi kryeministrin Rama, ministrin e Brendshëm Çuçi e shefin e Agjencisë për Mbikëqyrjen Policore Ardi Veliu...

Radar10 orë më herët

Berisha: Ne jemi misionarë, beteja të mëdha na presin!

Duke folur nga selia e Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se sot u faktua se nuk ka forcë në...

Radar11 orë më herët

Berisha flet për ngjarjen, thirrje Policisë: Lirojeni fatkeqin, autori i vërtetë është Edi Rama

Kreu i PD Sali Berisha, në fjalën e tij në protestën e zhvilluar në Bulevard, foli edhe për autorin që...

Kryesore11 orë më herët

Berisha mesazh ndërkombëtarëve: Shqipëria në rrezik, këtu vota blihet me 500 narko euro

Berisha e quan samitin si mbështetje ndaj PD dhe popullit. “Shqipëria sot është në rrezik ekzistencial. Ne ndjehemi fatkeqë sepse...

Radar11 orë më herët

Berisha: Pa votën e lirë s’do ketë stabilitet

Në protestën e mbajtur sot kryedemokrati Sali Berisha theksoi se pa votën e lirë s’do ketë më stabilitet në Shqipëri.  Berisha...

Facebook