Lidhu me ne

Mix

Inis Gjoni: ‘Nënë e baba për time bijë. Nuk dua të ndjekë rrugën time’

e4c652b5563518dad26ceb2e0ab86b64

Inis Gjoni ka rrëfyer për karrierën dhe jetën e saj si nënë, e ftuar në ‘Life Stories nga Arjola Shehu’ në IN Tv.

Ajo ka treguar sesi është për të, të rrisë vajzën e saj 4-vjeçare, Coco Antonelin, si nënë e vetme. E pyetur nga moderatorja si e menaxhon të kujdeset për të bijën 2-fish, si nënë e baba, Gjoni është shprehur se mënyra e saj për t’ia dalë, është optimizmi i përhershëm:

‘Jam munduar gjithmonë t’i shoh gjërat me optimizëm. (…) Mendoj gjithmonë se duhet ta rris time bijë ashtu siç prindërit e mi më kanë rritur mua. Më thonë se e llastoj, por unë nuk bëj asgjë më pak apo më shumë për time bije se prindërit e mi për mua.’

Gjoni është shprehu edhe se është treguar e sinqertë me të bijën, lidhur me të atin, që u nda nga jeta në 2011-ën, kur Coco nuk kishte ardhur ende në jetë. ‘Përpiqem ta dëgjoj, ashtu siç im atë më dëgjonte mua. Mbaj mend se flisja shumë me të’, ka thënë ajo. Megjithatë, Inis Gjoni ka përsëritur se i beson shumë të menduarit pozitivisht, e për këtë ndihet me fat.

E pyetur nëse edhe Coco ka trashëguar pasionin e së ëmës, ish-balerinë, Gjoni është përgjigjur se nuk do të dëshironte që e bija të ndiqte hapat e saj. ‘Ajo kërkon të praktikohet çdo ditë. Por unë nuk do të kisha dëshirë, pasi tani artet, aq më tepër baleti, nuk vlerësohen ashtu si më parë. Mbaj mend që kur unë ndiqja shkollën e baletit ushtrohesha 4 apo 5 orë në ditë’

Regjisorja e ‘Mbroni Shpellarin’ ka rrëfyer se ajo ka përfunduar krejt rastësisht në televizion, por edhe pasi është bërë e njohur, nuk e ka parë famën si diçka që mund t’i shërbente: ‘Unë doja të bëja art. Të kërceja balet, jo të bëhesha e famshme. Këtë nuk e kam dashur kurrë. Kur vinin kamerat në shkollën time, unë isha gjithmonë ajo që fshihja kokën poshtë bankës. Por edhe më pas, kanë qenë regjizorët ata që kanë këmbëngulur.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

“Sot është një festë demokracie”- Belind Këlliçi voton në Primaret e Tiranës: Ka ardhur koha që pushteti lokal t’u kthehet qytetarëve

Kandidati në garë për primaret e Tiranës në PD, Belin Këlliçi, e ka cilësuar si një festë demokracie këtë të...

Radar3 orë më herët

I shoqëruar nga bashkëshortja, Alimehmeti voton: Fushata ka qenë shumë pozitive

Kandidati Ilir Alimehmeti, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, hodhi votën në selinë blu. Ai është një ndër shtatë kandidatët...

Radar3 orë më herët

Berisha: Rama ka kthyer PS-në në origjinë, parti mafie dhe terrorizmi. Primaret rreze e fuqishme për votën e lirë

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur për mediat pasi ka votuar për procesin e Primareve brenda forcës politike...

Radar18 orë më herët

Berisha-ndërkombëtarëve: Rama paguan miliona që të shfaqë një Shqipëri që nuk ekziston

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përcjellë një mesazh për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social “Tik...

Mix22 orë më herët

Pas ndarjes nga bashkëshorti, Emily Ratajkowski rrëfen se ra shumë nga pesha

Së fundmi supermodelja Emily Ratajkowski ka folur për humbjen në peshë, të cilën e përshkroi si vërtet të frikshme. “Kur...

Radar23 orë më herët

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin Nga Ndriçim Kulla  Zhurmërima e medieve të mazhorancës, por edhe e medieve përtej...

Mix23 orë më herët

David Beckham thyen rregullat dhe puth Kate Middleton

Princi dhe Princesha e Uellsit, William dhe Kate morën pjesë në ceremoninë e Çmimeve Earthshot 2022 të premten mbrëma. Çifti u fotografua...

Mix23 orë më herët

Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë, demi, ujori, luani dhe shigjetari

Katër dembelët e horoskopit Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë. Nuk e shtyjnë veten fort për të punuar natë e ditë...

Radar23 orë më herët

Politikanët që uruan fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë, hesht vetëm Rama

Prej mbrëmjes së djeshme janë kthyer në virale momentet nga ndeshja Zvicër-Serbi, ku kjo e fundit u mund dhe u...

Radar1 ditë më herët

Shqipëria narkoshteti i parë i Europës

Berisha: Shqipëria narkoshteti i parë i Europës Kryedemokrati Sali Berisha është shprehur se Shqipëria është Kolumbia e Evropës. Në fjalën...

Facebook