Lidhu me ne

Radar

Letrat me ngjitëse i keni përdorur gabim gjatë gjithë jetës!

358ab7be5ac3f700631cb1979fc4a1e8

Përdorues të letrave me ngjitëse: Jeta juaj ka për të ndryshuar për mirë falë blogerit Martin Schapendonk, i cili ka postuar një teknikë të re revolucionare të heqjes së letras, pa krijuar përthyerjen e bezdisshme që hasim të gjithë.

Edhe ju me siguri si pjesa e tjetër e botës, kur doni të përdorni një letër me ngjitëse, e kapni atë nga fundi dhe e tërhiqni deri sa pjesa e fundit me ngjitëse të shkëputet nga blloku. GABIM! Duke e kapur letrën nga njëra anë e pjesës së ngjitur dhe ta tërhiqni, nuk do të keni përthyerjen që në shumë raste e bën letrën të mos qëndrojë e ngjitur

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Stil3 orë më herët

Si ishin Santorini dhe Mykonos para Instagramit

Ja si dukeshin Santorini e Mykonos para se turmat e Instagramit të zbarkonin Santorini dhe Mykonos, dy ndër ishujt më...

Kryesore3 orë më herët

Lubonja: Një nga punët më të suksesshme të Edi Ramës është korruptimi i sa më shumë njerëzve

Analisti, Fatos Lubonja ka kërkuar që protestat nuk duhet të ndalin sepse me drejtësi ti nuk arrin dot se në...

Stil4 orë më herët

Ankthi dhe depresioni, si të ndihmoni veten me ushqimet e duhura

Ankthi dhe depresioni, si të ndihmoni veten me ushqimet e duhura Ankthi dhe depresioni janë padyshim ndër më të zakonshmet....

Stil4 orë më herët

Burrat bëjnë thashetheme më shumë se gratë

Studimi: Burrat bëjnë thashetheme më shumë se gratë Gratë përgjithësisht konsiderohen si ata që kënaqen më shumë kur bëjnë thashetheme...

Radar4 orë më herët

Pornografia artistike, si zhanri i preferuar i medias

Nga Fabian Zhilla Pornografia artistike është një formë e fshehur e ‘kurvërisë’ mediatike që i shitet shoqërisë nëpërmjet  programeve të...

Radar4 orë më herët

The Telegraph: Katër në 10 emigrantë që vijnë në Angli përmes Kanalit janë nga Shqipëria

Pothuajse katër në 10 emigrantë që futen në Britani nga Kanali Anglez janë nga Shqipëria, ku nuk ka pasur konflikt...

Stil4 orë më herët

23-vjeçari Walter Zappalà zgjidhet si më i bukuri i Italisë

Walter Zappalà, 23 vjeç nga Catania, është shpallur “Mister Italia” 2022. Me një diplomë trevjeçare në shkenca politike, Walter kishte...

Stil12 orë më herët

Studimi tregon “Pse jemi të pakënaqur me punën”?

Sot, punonjësit po kalojnë në burnout, janë të paangazhuar dhe ndihen të etur për të eksploruar mundësi të reja.Në mënyrë që...

Stil12 orë më herët

10 thënie motivuese të Martin Luther King

Martin Luter King, vazhdon të na frymëzojë, duke mbetur simbol i zhvillimit social. Më poshtë, ju sjellim disa prej thënieve rreth...

Stil12 orë më herët

50 thënie frymëzuese për të reflektuar për një javë më të mirë

Thëniet frymëzuese vijnë si reflektime nga përvoja e popujve apo individëve. Dija që përcjellin ja pasur kosto për ta në...

Facebook