Lidhu me ne

Kryesore

Endri Prifti tapë topi, Alketa acarohet, mos pi alkool!

e12a7da93a360a2a6fb2c8db26753c2f

Të hënen në televizionin “Klan” nisi premiera e patentës “Your face sounds familiar”. Njëri nga artistët që konkurrojnë ishte dhe këngëtari korçar Endri Prifti. Gjatë prezantimit të tij me këngën “Siamo soli” të Vasco Rossit, Endri i bëri një kompliment të gjatë moderatores duke e veçuar nga të tjerat për bukurinë e saj atë mbrëmje në krahasim me një ditë më parë: “Dje gjatë provave me tuta dhe më shkatërrove fare!”

Dalja e tij nga skenari duket se nuk i ka ardhur fare për shtat moderatores e cila ka ndryshuar tërësisht shprehinë e fytyrës teksa artisti fliste para publikut. Pasi u përpoq disa herë të vijonte programin dhe duke parë këmbënguljen e Priftit për të vijuar fjalimin e çuditshëm, ajo i ka marrë atij mikrofonin duke ja prerë shkurt dhe duke i thënë se duhej të qetësohej që t’i vinin idetë. Por, ishte e pamundur të luftoje me Priftin, i cili pasi mori sërish mikrofonin për t’ju përgjigjur votimeve të jurisë, shkëmbeu disa batuta me Arian Çanin dhe në fund tha: “Kryesoja është, kur bën dashni, mos thuaj që s’më kujton mua.”

Edhe pse ky moment nuk është fokusuar nga kamera, duket se këngëtari ia ka thënë këtë fjali pikërisht moderatores.  Një gjë e tillë ka shkaktuar disa të qeshura në sallë, por, siç u pa qartazi në ekran, nuk e ka bërë aspak për të qeshur Vejsiun. Ajo ka ruajtur seriozitetin dhe ka tentuar të vazhdojë më tej  duke thënë thënë: “Duhet t’i merrni një përkthyes t’ja përkthejë mirë këngën se kam përshtypjen se nuk e ka kuptuar mirë tekstin.” Duke parë që ai nuk kishte ndëmend ta linte me aq, ajo ia ka marrë me zor mikrofonin nga dora dhe e ka dërguar atë pas kuintave. “Se këtu në programet e mia ka limite. Nuk mund të themi çfarë të duam dhe çfarë na vjen në mendje. Kështu që unë të sugjeroj të normalizohesh dhe të ulesh atje tani dhe pastaj takohemi prap këtu në skenë,” ka thënë ajo.

Endri s’e la me kaq dhe gjatë votimit që këngëtarët bënë në fund për njëri-tjetrin, ai deklaroi që 5 pikët i shkonin Alketës. Në këtë moment prezantuesja u acarua sërish duke i thënë: “Unë jam parimore për disa gjëra” duke nënkuptuar që këto shaka flirtuese të tij jo vetëm që s’e bënë për të qeshur por e shtynë të dilte jashtë sjelljes së saj të përmbajtur. Në fund, ndodhi dhe shpërthimi! Kur personazhet po zgjidhnin figurën që do imitonin puntatën e ardhshme, pavarësisht që Alketa po mundohej të mbante distancën, kur Endri i kërkoi mikrofonin ajo i tha: “Pi më shumë ujë dhe më pak alkool”. “Ti mbetesh një nga këngëtarët më të mirë” e përfundoi Alketa si për të zbutur gjendjen.

Kjo nuk është hera e parë që moderatorja përballet me një situatë të tillë. Për ironi të fatit, një tjetër rast i ngjashëm ka ndodhur dhe në sezonin e parë të “Dancing with the stars”. Kur Arjan Cani, i cili ishte antëar jurie i bëri një koment flirtues-televiziv, Alketa i tha se ishte e martuar dhe komente të tilla i pranonte vetëm nga bashkëshorti i saj.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix2 orë më herët

Do të dukesh me vetëbesim? Bëj këto veprime

PHOTO CREDITS: UNCHAINYOURBRAIN Vetëbesimi është një karakteristikë që me praktikën e duhur, kthehet në një armë shumë të fortë. Janë...

Mix2 orë më herët

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve?

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve? Nëse je me pushime me partnerin/en, të duhen me patjetër këto këshilla: 1....

Mix2 orë më herët

Si të bëhem milioner ? Si të bëhesh milioner përpara se të jesh 30 vjeç

Nga GRANT CARDONEEkspert ndërkombëtar i shitjeve Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh...

Aktualitet3 orë më herët

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Koment nga Respublica.al Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!! Është në...

Radar3 orë më herët

Video / Sanna Marin e Finlandës, party dhe alkol në një festë private! Shpërthejnë kritikat ndaj saj

Shumë persona e kanë quajtur “cool” për thjeshtësinë e saj, kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, duket se i ka ardhur...

Mix3 orë më herët

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para Disa shenja të Horoskopit konsiderohen më me fat kur bëhet fjalë...

Mix3 orë më herët

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës Në mot të nxehtë, është e...

Mix3 orë më herët

Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane

TikTokeri më i ndjekur në botë merr nënshtetësinë Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane . “Betohem se do të jem...

Kryesore4 orë më herët

Berisha: “Ballkani i Hapur” do të shënojë masivisht falimentimin e fermave tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët lidhur me subvencionet, mungesën e tregut dhe largimin e...

Mix4 orë më herët

Më mirë përnjëherë apo gradualisht, cila është mënyra më e mirë për të lënë duhanin?

Personat që heqin dorë nga duhanpirja do ta largojnë përgjithmonë me më shumë sukses këtë shprehi të keqe, se sa...

Facebook