Lidhu me ne

Sport

FIFA zbulon për herë të parë pagën e Sepp Blatter

sepp-blatter-getty-620x465

Ish-presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter është paguar në total 2,6 milionë sterlina në vitin 2015.

Blatter, 80 vjeç, mbante detyrën e kreut të FIFA-s që nga viti 1998, deri sa u detyrua të japë dorëheqjen në mes të një skandali korrupsioni, i cili përfshiu organizatën.

Reformat e votuara në kongresin e jashtëzakonshëm të FIFA-s në Cyrih muajin e kaluar, e detyruan organizatën që të bëjë publike llogarinë e tij për herë të parë.

Sekretari i Përgjithshëm, Jerome Valcke, një tjetër zyrtar i cili ishte ndaluar në prag të skandalit të korrupsionit ka marrë një pagë bruto prej 1.07 milionë sterlina, me shtesa të tjera të tilla si sigurimet shoqërore dhe kontributet e fondit të pensionit që shkojnë në total deri në 1.51 milionë sterlina.

Raporti zbuloi se FIFA kishte pësuar një humbje të konsiderueshme për vitin 2015, që arrinte në shumën 84.2 milionë sterlinave, shumë kjo , që përbën deficitin e parë që nga viti 2002.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Stil25 minuta më herët

Studimi tregon “Pse jemi të pakënaqur me punën”?

Sot, punonjësit po kalojnë në burnout, janë të paangazhuar dhe ndihen të etur për të eksploruar mundësi të reja.Në mënyrë që...

Stil29 minuta më herët

10 thënie motivuese të Martin Luther King

Martin Luter King, vazhdon të na frymëzojë, duke mbetur simbol i zhvillimit social. Më poshtë, ju sjellim disa prej thënieve rreth...

Stil35 minuta më herët

50 thënie frymëzuese për të reflektuar për një javë më të mirë

Thëniet frymëzuese vijnë si reflektime nga përvoja e popujve apo individëve. Dija që përcjellin ja pasur kosto për ta në...

Stil41 minuta më herët

Bella Hadid dhe varësia e saj ndaj alkolit

Problemet me alkoolin janë shumë të zakonta edhe mes njerëzve të famshëm dhe gjithnjë e më shumë prej tyre po...

Aktualitet1 orë më herët

Ish-drejtoreshë e AZHBR dhe sot ministre e Bujqësisë, Frida Krifca çoi fondet e BE-së të dhëna për bujqit tek inceneratori i Tiranës

Ish-drejtoreshë e AZHBR dhe sot ministre e Bujqësisë, Frida Krifca çoi fondet e BE-së të dhëna për bujqit tek inceneratori...

Stil2 orë më herët

Sa minuta duhet të ecni në ditë për të pasur një formë të mirë fizike

Ecja ka një sërë avantazhesh për ne, nga mbajtja në formë deri te shëndeti i trupit dhe mendjes sonë. Një...

Stil2 orë më herët

FIlmi ”Pretty woman”? Një magji e papërsëritshme!

Kanë kaluar 40 vjet nga filmi ”An officer and a gentleman” dhe 32 nga ”Pretty woman”, por për Richard Gere,...

Radar2 orë më herët

“Open Balkan” i jep fuqi ekonomike dhe politike Serbisë, thotë analisti amerikan

“Nisma “Open Balkan” minon “Procesin e Berlinit” dhe i jep më shumë fuqi ekonomike dhe politike Serbisë”. Kështu deklaroi analisti...

Radar2 orë më herët

Shtetet me numrin më të lartë dhe më të ulët të vetëvrasjeve në botë

Vetëvrasja ndodh në të gjithë botën, duke prekur individë të të gjitha kombeve, kulturave, feve, gjinive dhe klasave. Faktorë të...

Radar2 orë më herët

Raporti sekret trondit Britaninë, “40% e emigrantëve që mbërrijnë nga Franca me gomone janë shqiptarë”

Rreth 40% të gjithë emigrantët ilegalë që kalojnë me gomone dhe mjete të tjera lundruese ngushticën midis Francës dhe Britanisë...

Facebook