Lidhu me ne

Kioske

Unë kam një tru shumë të mirë

33cb4f86657bbbbd9a0701c3259211b3

Marrëdhëniet diplomatike, çështjet e jashtme: janë dy fushat ku më së shumti është e vështirë për një president t’i marrë vendimet vetë. Vendimet dhe problemet, sidomos për një president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, janë kaq komplekse sa vetë presidenti nuk do donte që të ishte përgjegjës i vetëm. Megjithatë, gjatë një bisede në televizion, vetë Donald Trump tha se ai nuk kishte nevojë për këshilltarë. “Unë këshillohem me veten time!”

Sigurisht që asnjë tjetër përpos tij, nuk mund t’i thoshte këto fjalë. Prej javësh, Trump, premton se do prezantojë të gjithë grupin e njerëzve që do ketë afër si asistentë, por mesa duket paska gënjyer. “Ai është njeriu që do ta ketë vetë gishtin tek butoni i kuq i bombës bërthamore” ka shkruar Rupert Cornwell për prestigjozen “The Independent”. Por, Donald nuk bie dakord me të pasi ai është degjuar dhe duke thënë se: “Unë kam një tru shumë të mirë, këshilltari im më kryesor është vetja ime dhe kam një instikt shumë të mirë për këto gjëra” duke i’u referuar kështu çështjeve si: samiti me Rusinë dhe Kinën, vendimeve për paqe apo luftë etj.

Burimi: The Independent/Anabel

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Stil1 orë më herët

Studimi tregon “Pse jemi të pakënaqur me punën”?

Sot, punonjësit po kalojnë në burnout, janë të paangazhuar dhe ndihen të etur për të eksploruar mundësi të reja.Në mënyrë që...

Stil2 orë më herët

10 thënie motivuese të Martin Luther King

Martin Luter King, vazhdon të na frymëzojë, duke mbetur simbol i zhvillimit social. Më poshtë, ju sjellim disa prej thënieve rreth...

Stil2 orë më herët

50 thënie frymëzuese për të reflektuar për një javë më të mirë

Thëniet frymëzuese vijnë si reflektime nga përvoja e popujve apo individëve. Dija që përcjellin ja pasur kosto për ta në...

Stil2 orë më herët

Bella Hadid dhe varësia e saj ndaj alkolit

Problemet me alkoolin janë shumë të zakonta edhe mes njerëzve të famshëm dhe gjithnjë e më shumë prej tyre po...

Aktualitet2 orë më herët

Ish-drejtoreshë e AZHBR dhe sot ministre e Bujqësisë, Frida Krifca çoi fondet e BE-së të dhëna për bujqit tek inceneratori i Tiranës

Ish-drejtoreshë e AZHBR dhe sot ministre e Bujqësisë, Frida Krifca çoi fondet e BE-së të dhëna për bujqit tek inceneratori...

Stil3 orë më herët

Sa minuta duhet të ecni në ditë për të pasur një formë të mirë fizike

Ecja ka një sërë avantazhesh për ne, nga mbajtja në formë deri te shëndeti i trupit dhe mendjes sonë. Një...

Stil3 orë më herët

FIlmi ”Pretty woman”? Një magji e papërsëritshme!

Kanë kaluar 40 vjet nga filmi ”An officer and a gentleman” dhe 32 nga ”Pretty woman”, por për Richard Gere,...

Radar3 orë më herët

“Open Balkan” i jep fuqi ekonomike dhe politike Serbisë, thotë analisti amerikan

“Nisma “Open Balkan” minon “Procesin e Berlinit” dhe i jep më shumë fuqi ekonomike dhe politike Serbisë”. Kështu deklaroi analisti...

Radar3 orë më herët

Shtetet me numrin më të lartë dhe më të ulët të vetëvrasjeve në botë

Vetëvrasja ndodh në të gjithë botën, duke prekur individë të të gjitha kombeve, kulturave, feve, gjinive dhe klasave. Faktorë të...

Radar3 orë më herët

Raporti sekret trondit Britaninë, “40% e emigrantëve që mbërrijnë nga Franca me gomone janë shqiptarë”

Rreth 40% të gjithë emigrantët ilegalë që kalojnë me gomone dhe mjete të tjera lundruese ngushticën midis Francës dhe Britanisë...

Facebook