Lidhu me ne

Kioske

Unë kam një tru shumë të mirë

33cb4f86657bbbbd9a0701c3259211b3

Marrëdhëniet diplomatike, çështjet e jashtme: janë dy fushat ku më së shumti është e vështirë për një president t’i marrë vendimet vetë. Vendimet dhe problemet, sidomos për një president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, janë kaq komplekse sa vetë presidenti nuk do donte që të ishte përgjegjës i vetëm. Megjithatë, gjatë një bisede në televizion, vetë Donald Trump tha se ai nuk kishte nevojë për këshilltarë. “Unë këshillohem me veten time!”

Sigurisht që asnjë tjetër përpos tij, nuk mund t’i thoshte këto fjalë. Prej javësh, Trump, premton se do prezantojë të gjithë grupin e njerëzve që do ketë afër si asistentë, por mesa duket paska gënjyer. “Ai është njeriu që do ta ketë vetë gishtin tek butoni i kuq i bombës bërthamore” ka shkruar Rupert Cornwell për prestigjozen “The Independent”. Por, Donald nuk bie dakord me të pasi ai është degjuar dhe duke thënë se: “Unë kam një tru shumë të mirë, këshilltari im më kryesor është vetja ime dhe kam një instikt shumë të mirë për këto gjëra” duke i’u referuar kështu çështjeve si: samiti me Rusinë dhe Kinën, vendimeve për paqe apo luftë etj.

Burimi: The Independent/Anabel

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar5 orë më herët

“Sot është një festë demokracie”- Belind Këlliçi voton në Primaret e Tiranës: Ka ardhur koha që pushteti lokal t’u kthehet qytetarëve

Kandidati në garë për primaret e Tiranës në PD, Belin Këlliçi, e ka cilësuar si një festë demokracie këtë të...

Radar5 orë më herët

I shoqëruar nga bashkëshortja, Alimehmeti voton: Fushata ka qenë shumë pozitive

Kandidati Ilir Alimehmeti, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, hodhi votën në selinë blu. Ai është një ndër shtatë kandidatët...

Radar5 orë më herët

Berisha: Rama ka kthyer PS-në në origjinë, parti mafie dhe terrorizmi. Primaret rreze e fuqishme për votën e lirë

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur për mediat pasi ka votuar për procesin e Primareve brenda forcës politike...

Radar20 orë më herët

Berisha-ndërkombëtarëve: Rama paguan miliona që të shfaqë një Shqipëri që nuk ekziston

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përcjellë një mesazh për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social “Tik...

Mix24 orë më herët

Pas ndarjes nga bashkëshorti, Emily Ratajkowski rrëfen se ra shumë nga pesha

Së fundmi supermodelja Emily Ratajkowski ka folur për humbjen në peshë, të cilën e përshkroi si vërtet të frikshme. “Kur...

Radar1 ditë më herët

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin Nga Ndriçim Kulla  Zhurmërima e medieve të mazhorancës, por edhe e medieve përtej...

Mix1 ditë më herët

David Beckham thyen rregullat dhe puth Kate Middleton

Princi dhe Princesha e Uellsit, William dhe Kate morën pjesë në ceremoninë e Çmimeve Earthshot 2022 të premten mbrëma. Çifti u fotografua...

Mix1 ditë më herët

Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë, demi, ujori, luani dhe shigjetari

Katër dembelët e horoskopit Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë. Nuk e shtyjnë veten fort për të punuar natë e ditë...

Radar1 ditë më herët

Politikanët që uruan fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë, hesht vetëm Rama

Prej mbrëmjes së djeshme janë kthyer në virale momentet nga ndeshja Zvicër-Serbi, ku kjo e fundit u mund dhe u...

Radar1 ditë më herët

Shqipëria narkoshteti i parë i Europës

Berisha: Shqipëria narkoshteti i parë i Europës Kryedemokrati Sali Berisha është shprehur se Shqipëria është Kolumbia e Evropës. Në fjalën...

Facebook