Lidhu me ne

Mix

Çfarë duhet të dini për iPhone 7 para se ta blini!

f7eccb6af3f9f7a07dfcb77447d7d791

Kanë mbetur shumë pak ditë që nga lançimi i iPhone 7-tës në mars dhe ka disa gjëra që duhet t’i dini para se shpenzoni paratë për ta blerë.

Madhësia
Duke qenë se dy versionet e fundit ishin të mëdhenj, Apple ka vendosur ta zvogëlojë pak këtë të fundit deri në përmasat e iPhone e 5S.

Performanca
Edhe pse është më i vogël në madhësi, ai do ketë një memorje gjigande për shkak të proçesorit. Ai do ketë elementë të tillë si Apple Pay, foto live dhe opsionin e quajtur “alëays on Siri”.

Ngjyra
Është aluduar që do ketë të njëjtat ngjyra si 6S, flori, argjend, gri hapësire dhe flori e roztë.

Çmimi
Çmimi ende nuk dihet, por burime jo zyrtare kanë thënë se do jetë më i lirë se iPhone 6S-ja.

Data e nxjerrjes në treg
Zakonisht kompania e madhe teknologjike zgjedh t’i nxjerrë në treg produktet dy javë pas ii ka prezantuar, por mendohet se me iPhone 7-tën nuk do ndiqet e njëjta taktikë.

Burimi: The Independent

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix14 orë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet14 orë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix14 orë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar14 orë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar14 orë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix3 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix3 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Mix3 ditë më herët

Keni dhimbje barku, por nuk jeni me perioda? +10 shkaqet pse mund të ndodhë

FOTO: ARIS LEOVEN | CANVA Keni dhimbje të forta barku, por nuk jeni me menstruacione? Kjo është një ndjesi e...

Mix3 ditë më herët

Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohu nga Selena Gomez

FOTO: GETTY IMAGES Momentet më të bukura të stilit nga tapeti i kuq në jug të Francës, ku po mbahet...

Mix3 ditë më herët

Ju prezantojmë me 8 ushqimet më të mira për shëndetin e trurit

FOTO: MARYNA IAROSHENKO / GETTY IMAGES E dini që 20% e kalorive që merrni nga ushqimet përdoren nga truri ynë?...

Facebook