Lidhu me ne

Mix

Çfarë duhet të dini për iPhone 7 para se ta blini!

f7eccb6af3f9f7a07dfcb77447d7d791

Kanë mbetur shumë pak ditë që nga lançimi i iPhone 7-tës në mars dhe ka disa gjëra që duhet t’i dini para se shpenzoni paratë për ta blerë.

Madhësia
Duke qenë se dy versionet e fundit ishin të mëdhenj, Apple ka vendosur ta zvogëlojë pak këtë të fundit deri në përmasat e iPhone e 5S.

Performanca
Edhe pse është më i vogël në madhësi, ai do ketë një memorje gjigande për shkak të proçesorit. Ai do ketë elementë të tillë si Apple Pay, foto live dhe opsionin e quajtur “alëays on Siri”.

Ngjyra
Është aluduar që do ketë të njëjtat ngjyra si 6S, flori, argjend, gri hapësire dhe flori e roztë.

Çmimi
Çmimi ende nuk dihet, por burime jo zyrtare kanë thënë se do jetë më i lirë se iPhone 6S-ja.

Data e nxjerrjes në treg
Zakonisht kompania e madhe teknologjike zgjedh t’i nxjerrë në treg produktet dy javë pas ii ka prezantuar, por mendohet se me iPhone 7-tën nuk do ndiqet e njëjta taktikë.

Burimi: The Independent

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix2 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix2 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix2 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix2 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix3 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Mix3 ditë më herët

Poezi për Atdheun nga Asdreni

Me vite jam larguar,i dashur Atdhe,por nuk të kam harruar,se shumë i ëmbël je. Kjo zemra më këndonpër ty, o...

Mix4 ditë më herët

Sa ditë është normale vonesa e menstruacioneve ( ciklit menstrual )

Kur cikli menstrual paralajmëron probleme me shëndetin Ciklet menstruale “normale” ndryshojnë nga një grua/vajzë tek tjetra. Një sërë faktorësh mund...

Mix4 ditë më herët

Pse ndodh vonesa e ciklit menstrual dhe a nënkupton kjo vetëm shtatzaninë?

Kur ndodhin vonesa të ciklit menstrual, menjëherë fillon paniku për një shtatzani të mundshme. Por, përpiquni të mos shqetësoheni shumë...

Mix4 ditë më herët

Vonesa e ciklit / Sa mund të vonojë një cikël menstrual?

Nëse nuk keni ndonjë gjendje të njohur që ndikon në ciklin menstrual, periudha menstruale duhet të fillojë brenda 21 deri...

Mix6 ditë më herët

Brad Pitt dëshiron të bëjë një film për jetën e Britney Spears!

Ende pa bërë një muaj, libri më i shitur i kujtimeve të Britney Spears, “The Woman in Me”, është në...

Facebook