Lidhu me ne

Kryesore

“Eurosig”, fitues i tenderit për blerjen e “INSIG”. Qeveria kërkon pagesën brenda 30 ditëve, përndryshe “humbet e drejta e blerjes”

Selia-e-INSIG-ne-Tirane

Qeveria shqiptare ka zyrtarizuar shitjen e kompanisë “INSIG” duke njohur si fituese ofertën e kompanisë “Eurosig”. Përmes një vendim, marrë në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave është miratuar “procedura e tenderimit për shitjen e paketës së aksioneve prej 100 për qind, të zotëruara nga shteti në shoqërinë “INSIG”, sh.a., Tiranë, dhe shpalljen fitues të tenderit shoqërinë “EUROSIG”, sh.a”. Po kështu vendimi rregullon edhe kryerjen e pagesës e cila duhet kryer “brenda 30 (tridhjetë) ditëve nga data e lëshimit të autorizimit nga Ministria e Financave”.  “Në të kundërt, nëse kjo shoqëri nuk paguan brenda afatit të sipërpërmendur vlerën e plotë të ofruar në tender, humbet të drejtën e blerjes dhe pagesa e ngurtësuar prej 30 000 000 (tridhjetë milionë) lekësh për pjesëmarrje në tender nuk i kthehet”, thuhet në vendim.

 

http://www.kryeministria.al/al/newsroom/vkm/vendime-te-miratuara-ne-mble…

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Sport9 orë më herët

Fituesit e Kampionatit Europian në vite

Fituesit e Kampionatit Europian që nga fillimi i Turneut pasi SpanJa mundi Anglinë 2 – 1 në finalen e së...

Mix9 orë më herët

Tri trajtime me rozmarinë për flokë të fortë e plot shkëlqim

Foto ilustruese, marrë nga Google Të trajtosh flokët e dëmtuar apo t’i mbash ata të shëndetëshëm, janë dy procese njëjtë...

Mix9 orë më herët

Lista e nominimeve të Emmy Awards 2024

Çmimet 76-të vjetore Emmy janë gati të njohin më të mirët kur bëhet fjalë për të gjitha programet e reja,...

Mix9 orë më herët

Njihuni me disa nga ushqimet më të mira kundër plakjes!

Specat e kuq (jo djegës) Specat e kuq kanë një përmbajtje të lartë vitamine C, që është shumë e mirë...

Mix9 orë më herët

11 Ushqime të shëndetshme që trupi juaj do t’ju falënderojë për të ngrënë

Nëse jeni në kërkim të një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme, këto 11 ushqime nuk duhet të mungojnë në...

Sport9 orë më herët

Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i “Euro 2024”…

Ishte një gol që thuajse e eliminoi Francën. Dymbëdhjetë minuta pasi Randal Kolo Muani (9’) hapi rezultatin, Lamine Yamal, anësori...

Radar9 orë më herët

“Basha i gjuajti me llastiqe Berishës”, analistët: Duhet ta kishte vrarë politikisht, pastaj të merrej me Ramën

Analistët Ergys Mërtiri dhe Neritan Alibali, të ftuar “Top Talk”, në një diskutim mbi opozitën, kritikuan mënyrën se si Lulzim...

Mix11 orë më herët

Çfarë i bën shëndetit të zorrëve pirja e kafesë çdo mëngjes

Një filxhan kafeje në mëngjes nuk ju zgjon vetëm për ditën, por gjithashtu ju jep një shtysë miliarda mikrobeve miqësore...

Mix11 orë më herët

Johnny Depp nxjerr në shitje pikturat e tij, ja sa kushton njëra prej tyre

Aktori Johnny Depp ka zbuluar një pikturë të frymëzuar nga ish-partnerja e tij Vanessa Paradis, duke e përshkruar atë si...

Mix11 orë më herët

10 Fruta që duhet të konsumoni Çdo javë për një shëndet të mirë

Frutat janë ai grup ushqimesh që nuk duhet t’i shmangni kurrë. Ato falin ëmbëlsi, freski, shije dhe shumë vlera ushqyese...

Facebook