Lidhu me ne

Kryesore

Ramadan Likaj Malësori që i duhet Malësisë!

Ramadan Likaj Malësori që i duhet Malësisë! 

May be an image of 1 person and text

Për herë të parë në Listën e Partisë Demokratike për qarkun Shkodër radhitet i 3-ti përfaqësuesi i Malësisë së Madhe. Tregues i qartë për rëndësinë që ka Malësia e Madhe për partinë Demokratike dhe kandidati që e përfaqëson atë.

Po kush është Ramadan Likaj? Ramadan Likaj ka lindur me 10.01.1966 ne fshatin Zagorë, njësia administrative Shkrel, Malësi e Madhe. 

May be an image of 1 person and indoor

Me një përvojë 30 vjeçare ne fushën e biznesit, duke u bëre shkak për punësimin e qindra familjeve malësore në industrinë e bimëve medicinale, duke u radhitur ndër biznesmenët më të suksesshëm në rajonin e Shkodrës dhe më gjerë. I përfshirë në politikë në vitet 2000 si përfaqësues i Partisë Demokratike në Bashkine Koplik, duke u zgjedhur kryetar i këshillit bashkiak dhe më pas Kryetar i kësaj bashkie për dy mandate, nga viti 2007 deri ne vitin 2015.Gjithashtu ka qenë president i ekipit te futbollit Veleçiku, duke kontribuar në shpalljen kampion dhe ngjitjen për herë të parë në kategorinë e parë të kampionatit shqiptar.

May be an image of 6 people and people smiling

Malësia e Madhe ka një rëndësi të veçantë për partitë politike kryesorë, sidomos për partinë Demokratike qe synon të vijë në pushtet në zgjedhjet e 25 prillit. Ky rajon arrin të nxjerrë dy mandate, pasi kemi të bëjmë me një numër votuesish aktiv prej rreth.19.000 votash nga 45.000 zgjedhës që ka zona e Malësisë.

May be an image of text

Duke qenë ne kushte të tilla, Partia Demokratike e Malësisë se Madhe kishte detyrën e rëndësishme që ti propozonte qendrës në Tiranë kandidatët e duhur për unifikimin e elektoratit malësorë dhe masivizimin e votave ne favor të Partisë Demokratike.

May be an image of 2 people, people standing and road

Lulzim Basha ka arritur ta lexojë në mënyrën e duhur mesazhin e Malësisë, duke renditur të 3-tin në listën e Qarkut Shkodër, përfaqësuesin e Malësisë së Madhe z.Likaj.Lajmi për renditjen e Z.Likaj i 3-ti në Listën e PD, ka surprizuar jo pak elektoratin, njëkohësisht ka gëzuar pa masë demokratët e Malësisë që për herë të parë do kenë në këtë nivel përfaqësuesin e tyre.

May be an image of 6 people and people standing

Tashmë është e sigurte, Malësia e Madhe do ketë deputetin e sajë, përfaqësuesin e duhur ne Kuvendin e ri të Shqipërisë.Zërin e munguar, deputetin full-time pranë halleve dhe shqetësimeve të malësorëve. Ramadan Likaj është Malësori që i duhet Malësisë! / http://Podiumi.com

Vazhdo leximin

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore2 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook