Lidhu me ne

Kryesore

Debreshi: Nuk kam frikë të përmend Samir Manen, se kur të vjen shpirti në majë të hundës do të flasësh

Kandidati i pavarur për Qarkun Dibër, Elton Debreshi | Foto: Ora News

Kandidati i pavarur në qarkun e Dibrës Elton Debreshi u shpreh mbrëmjen e sotme në emisionin “PolitikON” se partitë e mëdha kanë ndikuar më parë të vota përmes parave, por tanimë minatorët kanë një kandidat të pavarur që i përfaqëson.

Samir Mane, miliarderi i parë shqiptar, ja sa është pasuria e tij -  ShqipMedia

Debreshi deklaroi se nuk ka frikë të përmendë Samir Manen ndryshe nga persona të tjerë për shkak se rreziku për jetën përditë në galeri është i madh.

Partitë e mëdha politike kanë hedhur paratë më parë në zgjedhje dhe kjo ka ndikuar, por sot minatorëve dhe qytetarëve u ka ardhur në majë të hundës. Ata do të hedhin para, por nuk besoj se do të ndikojë më te vota.

Këtë herë doli sheshit, cili është plani i oligarkut Samir Mane pas darkës  me ministrat në Dubai? • Gazeta Reforma

Nuk jam i frikësuar se kur të vjen shpirti në majë të hundësh dhe do të flasësh, kjo është mundësia. Nuk ka pasur një kandidat të pavarur që të përfaqësojë minatorët. Unë kam më shumë se sa 10 vite që punoj në galeri dhe disa vite të tjera si minoren që kam punuar në stogje.

Solidariteti për tërmetin, biznesmeni Samir Mane jep 1.2 mln euro -

Ne kemi pasur mosmarrëveshje me sindikatat e vjetra dhe kështu vendosëm që të krijojmë sindikatët tonë. Përballjet më të mëdha i kemi pasur me Saimir Manen, emrin e të cilit njerëzve u dridhet trupi kur e përmend. Ne nuk kemi frikë që t’i përmendim këto emra sepse ne rrezikojmë jetën përditë në galeri dhe ne i mbajmë këto emra në këmbë”-deklaroi Debreshi.

Me teper

Kryesore7 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske7 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil8 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske8 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar8 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport22 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil22 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske22 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal23 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil23 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook