Lidhu me ne

Radar

Elton Debreshi: Votat u vodhën por përpjekja e përbashkët nuk do ndalet

Elton Debreshi: Votat u vodhën por përpjekja e përbashkët nuk do ndalet

Kandidati i pavarur në qarkun  Dibrës Elton Debreshi në një deklaratë pas shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve në Dibër,  u shpreh se përpjekja e përbashkët nuk do të ndalet.

Debreshi fushatën e cilëson si një përpjekje që e gjithë vëmendja e Shqipërisë të kthehet tek minatorët.

“Kjo nuk ishte thjesht fushate elektorale, por një përpjekje e madhe e përbashkët për ta kthyer vëmendjen e gjithë Shqipërisë nga kauza e minatorëve dhe problemet e thella te qarkut tone. Kemi shkuar fshat me fshat dhe lagje me lagje, duke takuar mijëra bashkëvuajtës. Me berin tone prekem zemra dhe fituam respektin e një numri jashtëzakonisht te madh njerëzish, duke ngritur urat e një përpjekjeje te përbashkët te vazhdueshme”, tha Debreshi

Ai tha se në Dibër janë blerë vota nga të treja partitë. Për numrin e votave ai thotë se ishte më i vogël nga solidariteti dhe mbështetja që gjeti në Dibër gjatë fushatës.

Këtë e shpjegon me vjedhjen e  votave dhe me pragun e pandershëm elektoral.

Por Debreshi nuk e sheh me pesimizëm këtë, ai shprehet se përpjekja nuk do të ndalet dhe lufta për të drejta do të thellohet.

“Prapëseprapë që prej fushatës për mbledhjen e firmave te Statusit te Minatorit kemi arritur te hedhim themelet e një organizimi dhe solidariteti te forte mes minatorëve, aktivisteve dhe te rinjve te Bulqizes”, shprehet Debreshi.

Ai ka shprehur falënderim minatorët e të rinjtë e Bulqizës që e mbështetën në fushatë. Po ashtu Debreshi ka falënderuar aktivistët e Organizatës Politike të cilët e kanë ndihmuar atë gjatë fushatës.

“Kjo përpjekje e përbashkët as duhet te ndalet, as mund te ndalet dhe as do te ndalet. Ne do ta thellojmë luftën tone politike per Statusin e minatorëve dhe te drejtat e punëtoreve anembanë vendit, me besimin e palëkundur tek e drejta dhe solidariteti shoqëror”, deklaroi Debreshi.

Me teper

Stil3 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar3 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar3 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime3 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike4 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport4 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar4 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Kryesore4 orë më herët

Kë po paguajmë 100 milionë euro? – Nga Klodian Tomorri

Nga Klodian Tomorri – Njerëzit dëgjojnë që sektori publik është zgjeruar me 20 mijë vetë vitet e fundit dhe ndoshta...

Stil4 orë më herët

Cilat janë shenjat e horoskopit që urrehen me njëra-tjetrën

Dashi me AkrepinDashi i urren ata që nuk janë të thjeshtë, spontan dhe të drejtpërdrejtë, siç janë njerëzit e shenjës...

Radar11 orë më herët

Teksa të gjithë flasin për ndarjen e tij nga Oriola Marashi, Eros Grezda me dy fjalë i tha të gjitha

Oriola Marashi dhe Eros Grezda ishin një nga çiftet më të komentuar të show biz-it derisa në media u përfol...

Facebook