Lidhu me ne

Radar

Erion Braçe godet sërish betonizimin, përmend Palasën ku ka ndërtuar Samir Mane

Në dukje një promovim naiv i Divjakës por po të shikosh ndër rreshta bindesh gjithnjë e më shumë se zëvendëskryeministri Erion Braçe, që firmosi dje me urdhër të Ramës kalimin e truallit të Teatrit Kombëtar për t’u betonizuar, po pozicionohet gjithnjë e më shumë kundër betonizimit.

Një luftë publike kjo e Braçes, që prej ditësh të shkuara kur denonconte fadromat që punonin poshtë dritares së tij duke krijuar zhurmë e tym.

Tirana, në shërbim të së cilës është Erion Veliaj mban vendin e parë për këtë katastrofë.

“Nëse do plazh të pastër e me hapësirë pa fund, ja ku e ke, zgjidhe vetë ku do të rrish dhe po deshe ngul çadrën tënde e rri rehat! Të gjitha, po të gjitha TË KUSHTOJNË SA 40% E PALASËS! E di, e di, çmenduri është, por njëherësh është edhe stil jete; ÇMO NATYRËN, MOS PAGUAJ BETONIN!”, shkruan Braçe, duke na bërë ftesë të gjithëve për të shkuar në Divjakë por mbi të gjitha duke shkruar me germa kapitale mesazhin e tij kryesor.

Me një mesazh duket se zëvendësi i Ramës ka goditur dy zogj, së pari betonizimin e përgjithshëm që i ka ndodhur Shqipërisë këto vite të qeverisjes socialiste, veçanërisht bregdetit dhe së dyti, çmimet skandaloze të Palasës, në të cilën po ndërton biznesmeni Samir Mane me leje të shefit të Braçes. Nuk dihet se sa do ia arrijë promovimit të “Divjakës së tij të dashur” që për hir të së vërtetës duhet thënë, ka mbetur e paprekur.

Me teper

Stil15 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar15 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil15 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil15 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil15 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore15 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook