Lidhu me ne

Stil

Shenjat e horoskopit që tradhtojnë më shumë

Shenjat e horoskopit që tradhtojnë më shumë
Bricjapi
Kjo është një shenjë moskokëçarëse dhe hyn tek kategoria e njerëzve që tradhtojnë fizikisht. Mund ta dashurojnë partnerin, por kjo nuk i ndalon së paturi një lidhje paralele. Ç’është më e keqja është se bricjapi nuk e mendon dy herë se si ky veprim ndikon tek partneri apo lidhja e tyre.

Ujori
Në ndryshim nga shenja paraardhëse, ujori tradhton mendërisht. Ata dashurojnë shumë lehtë dhe ashtu siç u ndizet zjarri ashtu dhe u shuhet. Ndaj nëse kjo shenjë tradhton me mendje nuk do të thotë që po ju tradhton pas shpine, por thjesht mendon se po ndjen për një tjetër njeri.
Peshqit janë egoistë dhe dinë shumë mirë si ta manipulojnë situatën. Vështirë të kapësh një peshk duke tradhtuar sepse janë shumë të kujdesshëm.

Dashi është një natyrë aventuriere dhe të tradhtuarit, përvojat e reja janë pjesë e aventurës së tyre. Ata nuk e mohojnë këtë gjë, ndaj mos e merrni shumë personale nëse ju tradhton një dash, sepse sipas atij ai e bën këtë për veten e tij.

Demi mesa duket qenka shenja më besnike e horoskopit sepse nuk tradhton kurrë. Por nëse e bëjnë do të thotë që ata nuk ju dashurojnë më juve, por atë tjetrin/en. Pra kanë arsye të forta.

Binjakët tradhtojnë brenda rrethit shoqëror dhe preferojnë njerëzit e njohur si nga ata dhe partnerët e tyre , gje që rrit rrezikun që këta të fundit të kapen.

Gaforrja tradhton sepse është gjithnjë në kërkim të personit të duhur. Ngjan pak naive, por ja që gaforret kështu janë. Dhe pse janë të ndjeshme dhe nuk do jua thyenin kurrë zemrën partnerit, ndodh që dhe kjo shenjë të tradhtojë. Kini kujdes sepse zbuloheni menjëherë.

Luani nuk është një shenjat tradhtare të zodiakut dhe kjo, jo sepse është një shenjë besnike, por sepse nuk duron dot dramat që vijnë pas tradhtisë. Janë shumë të përmbajtur dhe rrallë ndodh të bien pre e pasionit.

Virgjëresha duket se ka lindur për të tradhtuar dhe kjo sepse janë mashtrues të lindur.

Për peshoret vlen e njëjta gjë. Janë mjeshtër të mashtrimit dhe mund të mbajnë disa partnere njëkohësisht pa ngjallur dyshime.

Akrepi i merr lidhjet shumë seriozisht dhe fatkeqësisht janë viktima të tradhtive (gjë të cilën nuk e thamë për shenjat e tjera që edhe tradhtojnë). Ata tradhtojnë rrallë dhe kur ndodh një gjë e tillë ndihen shumë keq.

Shigjetarët e marrin tradhtinë si lojë dhe kjo gjë u duket argëtuese dhe sfiduese në të njëjtën kohë.

Me teper

Kritike1 ditë më herët

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat.

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat. Një tjetër i zhdukur, që u gjend sot i vrarë. Rekordi...

Aktualitet1 ditë më herët

Kjo rrugë të çon në Syrin e Kaltër.

Z. Kryeministër, Pas kësaj rruge ndodhet 1 prej pasurive më të mëdha natyrore të Shqipërisë dhe 1 prej destinacioneve kryesore...

Temporal1 ditë më herët

Emigracioni dëmton forcën e punës, 18 mijë të rinj 15-29 vjeç më pak në një vit

Grup-moshat e reja 15-29- vjeç, pjesë e popullsisë në moshë pune, u tkurrën me shpejtësi përgjatë vitit të kaluar. INSTAT...

Stil2 ditë më herët

5 restorantet që preferoj në Prishtinë

Nga Enver Robelli  E kam të qartë: kjo listë është krejtësisht subjektive, pra një vlerësim fund e krye personal, por është...

Stil2 ditë më herët

Milioneret e instagramit që bëjnë shumë “zhurmë” për para, zbulohen çmimet e Luana Vjollcës, Arbana Osmanit dhe Teas

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që...

Temporal2 ditë më herët

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë...

Kryesore2 ditë më herët

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, dhe s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli. Basha ka deklaruar se...

Stil2 ditë më herët

Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të...

Radar2 ditë më herët

Andi dhe Melisa pranuan lidhjen/ Tea mesazh dyshes

Vetëm disa ditë më parë Melisa dhe Andi pranuan lidhjen e tyre, ndërsa ndjekësit u bënë kuriozë për regimin e...

Kioske2 ditë më herët

Si favorizohen oligarkët?

Si favorizohen oligarkët? Kur Kastrati Group bleu Hotel Sheraton në vitin 2018, shumë u çuditën. Një kompani që kishte eksperiencë...

Facebook