Lidhu me ne

Kritike

Genard Hajdini: Veliaj gënjeshtar, nga fiku deri tek shkolla

Genard Hajdini është një nga personazhet më të ndjekur në rrjetet sociale e për pasojë edhe me influencë. Në ditën e gënjeshtrave ai ishte i ftuar në programin “Abc e Pasdites” me moderatorin Ermal Peçi, ku u tregoi se gënjeshtrat e bardha janë pjesë e përditshmërisë sonë, por ato që e kanë bërë rrugë këtë përmes premtimeve boshe janë politikanët.

Ermali e pyet nëse ka ndonjë emër politikani që mund ta veçojë si personazh politik që përdor më shumë gënjeshtrën. Genardi zgjodhi Erion Veliaj për faktin se shumë pjesë të historisë së jetës së tij janë të huazuara.

“Unë do thoja Erion Veliaj direkt. Sepse në historinë e vet që tregon ka pjesë që i ka marrë nga jetët e të tjerëve që nuk i ka pjesë të jetës së vet. Është e çuditshme se si disa pjesë i ka huazuar dhe disa pjesë i ka të vërteta. Fiqtë. Momenti që më ndikon më shumë tek historia e Erionit psh është kjo që ai e thotë me vërtetësi që kur ishte në Amerikën vrau këmbën dhe me ato pak lek që kishte grumbulluar bëri operacionin nuk arriti të vazhdonte shkollën. Ai bëri një vit shkollë, pastaj se si e vazhdoi shkollën është çudi e madhe?

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore2 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook