Lidhu me ne

Kritike

Shehi: Fleta e votimit me numra shejtanllëk i Ramës!

Shehi: Fleta e votimit me emra shejtanllëk i Ramës!

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor që kandidatët në fletën e votimit të jenë me numra dhe jo me emra është një shejtanllëk i Partisë Socialiste të Edi Ramës dhe një përpjekje për të fshehur kandidatët anonimë pas numrave.

Akuza u bë nga, Dashamir Shehi, Kreu iLZHK-së kandidat i opozitës Bashkuar në listat e Tiranës gjatë një komunikimi në rrjetet sociale.

Shehi pohoi se lista e Ramës është e përbërë nga shërbëtorë anonime dhe Rama po përdor çdo mjet që ka në dorë dhe në shkelje të ligjit për maksimizuar votën,

“Për mua është një gabim i madh vendimii i Kolegjit Zgjedhor që fleta e votimit të jetë me numra, e të mos jenë emrat. Është një shkelje e asaj pak lirie që u hap me votimin e ri, me idenë që ajo pak listë që do ishte e hapur të vlerësohej për shkak të emrit të kandidatit.

 Listat me numra janë një shejntanllik i PS dhe Edi Ramës që ju bëjnë presion organeve, me idenë se lista e gjatë, ka vonesa në qëndrat e votimit, duke rrezikuar përhapjen e Covid. Rama nuk ka besim tek lista e vet, emrat e majtës janë shërbëtorët të  Edi Ramës, ata e meritojnë të jenë numra.

 Politika ka një piramidë të vetën, kjo na penalizon të gjithëve, pasi kemi investuar për emrin në politikë. Kjo që u bë është një shkelje e rëndë e demokracicë, tregon se  Rama ndërhyn kudo ku është e manovrueshme”.

May be an image of text that says "OARKU TIRANE FLETE VOTIMI PARTIA SOCIALDEMOKRATE "PSD" Tom DOSHI PSD 2 PARTIA BALLI KOMBETAR "PBK" Adriatik ALIMADHI 3 PARTIA LEVIZJA DEMOKRATIKE SHQIPTARE "PLDSH" Myslim MURRIZI 4 D PARTIA BINDJA DEMOKRATIKE "BD" Astrit PATOZI 0ED 5 ALEANCA BASHKIMI POPULLOR "ABEOK" Kujtim GJUZI dhe LEVIZIA SOCIALISTE PER INTEGRIM "LSI" Monika KRYEMADHI LSI PARTIA NISMA THURJE "NTH" Endrit SHABANI THURSE Iህl PARTIA LEVIZIA E RE "LRE" Arian GALDINI PARTIA DEMOKRATIKE ALEANCA PER NDRYSHIM "PD-AN" Lulzim BASHA BLD PKD) 10 PARTIA ALEANCA DEMOKRACIA RE "ADR" Edmond STOJKU PARTIA LEVIZJA PER NDRYSHIM "LN" Jozefina TOPALLI 12 PARTIA SOCIALISTE SHQIPERISE "Ps" Edi RAMA"

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore3 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook