Lidhu me ne

Kioske

Alibia e Edit!

Alibia e Edit!

Biznesmeni i vetëm që lutet “Rama Rri” | FOCUS 24

Edi Rama nuk nguroi ta shpallte tentativë për “Grusht shteti” protesten e kontrollorëve të Aeroportit ndërkombëtar të Rinasit.

Sipas tij mbrapa qëndrojnë Berisha dhe Meta si planifikuesit e këtij  akti sabotimi në tentativë për të rrëzuar qeverinë Rama.

Po përse nje ngutje e tillë nga z.Rama?Pak ditë më parë Shqipëria humbi gjygjin ndaj Becchetit duke e dëmshpërblyer këtë të fundit me plot 110 milion euro për mbylljen e padrejtë të TV Agon Channel.

Një lajm i tillë në kulmin e fushatës zgjedhore, ka një kosto të lartë politike për z.Rama i cili po përpiqet të bindë shqiptarët për një mandat të tretë qeverisës.

Duke qenë se opozita e z.Basha po e përdor për konsum elektoral gjobën e Becchetit, duke fituar pikë ne opinionin publik, z.Rama i duhet një “largim” vëmendje.

E ku më mirë se një alibi me “Grushte shteti”, tentativa për destabilizimin e vendit apo përpjekje për të frenuar vaksinimin nga ata që po injektojnë vendin me mitingje madhështore mund ti vije në ndihmë z.Rama në këto momente.

A nuk kishte mundësi qeveria te negocionte me kontrollorët? Të përpiqej ti ulte në diskutime deri në përfundim të fushatës elektorale?Jo, pasi kjo është pikërisht ajo që kërkon Edi Rama, kaos!

http://Podiumi.com

Rasti Becchetti në 'syrin' e Bujar Kapexhiut, ish-deputeti: Kjo karikaturë  ka një gabim - KRYESORE
Hashtag.al - Edi Rama duke i mbushur thesin Becchettit  https://hashtag.al/index.php/2019/05/15/becchetti-hap-shampanjen-fiton-gjyqin-arbitrazhi-edi-rama-pergjegjesi-kryesor-i-sulmeve-ndaj-biznesmenit/  (Autor i karikaturës Bujar Kapexhiu) | Facebook

Vazhdo leximin

Me teper

Kritike1 ditë më herët

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat.

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat. Një tjetër i zhdukur, që u gjend sot i vrarë. Rekordi...

Aktualitet1 ditë më herët

Kjo rrugë të çon në Syrin e Kaltër.

Z. Kryeministër, Pas kësaj rruge ndodhet 1 prej pasurive më të mëdha natyrore të Shqipërisë dhe 1 prej destinacioneve kryesore...

Temporal1 ditë më herët

Emigracioni dëmton forcën e punës, 18 mijë të rinj 15-29 vjeç më pak në një vit

Grup-moshat e reja 15-29- vjeç, pjesë e popullsisë në moshë pune, u tkurrën me shpejtësi përgjatë vitit të kaluar. INSTAT...

Stil2 ditë më herët

5 restorantet që preferoj në Prishtinë

Nga Enver Robelli  E kam të qartë: kjo listë është krejtësisht subjektive, pra një vlerësim fund e krye personal, por është...

Stil2 ditë më herët

Milioneret e instagramit që bëjnë shumë “zhurmë” për para, zbulohen çmimet e Luana Vjollcës, Arbana Osmanit dhe Teas

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që...

Temporal2 ditë më herët

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë...

Kryesore2 ditë më herët

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, dhe s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli. Basha ka deklaruar se...

Stil2 ditë më herët

Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të...

Radar2 ditë më herët

Andi dhe Melisa pranuan lidhjen/ Tea mesazh dyshes

Vetëm disa ditë më parë Melisa dhe Andi pranuan lidhjen e tyre, ndërsa ndjekësit u bënë kuriozë për regimin e...

Kioske2 ditë më herët

Si favorizohen oligarkët?

Si favorizohen oligarkët? Kur Kastrati Group bleu Hotel Sheraton në vitin 2018, shumë u çuditën. Një kompani që kishte eksperiencë...

Facebook