Lidhu me ne

Temporal

DISFATA MË E THELLË EDI RAMËS DO T’I VIJË NGA SHKODRA

Bardh Spahia

May be an image of 1 person and text

Me Preç Zogaj e Lorenc Vangjelin në studion e “Java në RTSH” fola mbi fushatën elektorale në Shkodër ku përcolla erën e ndryshimit që fryn në qarkun tonë e ku disfata e kësaj mazhorance ka për të qenë aq e thellë sa do të kujtojë fitoren e 22 Marsit 1992.

Partia Demokratike dhe aleatët e saj në këtë qark kanë një listë fitimtare me njerëz me eksperiencë dhe kontribute që përfaqësojnë shpërndarjen gjeografike të qarkut. Listë që garanton një rezultat të jashtëzakonshëm.Shkodra është injoruar nga Edi Rama në 8 vitet e mandatit të tij dhe provë kokëfortë janë projektet që I janë dërguar nga Bashkia Shkodër, por që janë refuzuar prej qeverisë. 35 kërkesa për projekte kanë marrë përgjigje negative.

Janë 60 të tjera që presin vendimin e qeverisë për financime, por ka zero vëmendje. Bashkia Shkodër është në vendet e fundit të listës së bashkive për nga investimet. Shkodra ka 21 herë më pak investime se Durrësi, 16 herë më pak se Korca, 14 herë më pak se Elbasani, 12 herë më pak se Fieri, 11 herë më pak se Vlora. Ky është realiteti dhe shifrat faktike që tregojnë qasjen armiqësore të një kryeministri që duhej të ishte i të gjithëve.

May be an image of 3 people, television, screen and indoor

Është qesharake se si përpiqet të kapitalizojë meritë me stadiumin e Shkodrës, duke mos përmendur kontributin e FSHF-së dhe UEFA-s aty, apo Muzeun Marubi, financimi për të cilin ishte gati dhe Edi Rama preu vetëm shiritin, por mburret edhe pse dihet kjo gjë në Shkodër.

Shkodranët e dinë këtë realitet dhe prandaj mezi presin 25 Prillin për ta larguar, për të sjellë ndryshimin për vete së pari e familjet e tyre dhe janë entuziastë në të gjitha takimet që ne bëjmë për programin tonë ekonomik dhe planet konkrete si në arsim, shëndetësi, bujqësi, çlirim të biznesit e rritje pagash e pensionesh.

PD ka një plan konkret edhe për menaxhimin e pandemisë, ndërsa Edi Rama po e përdor paturpësisht për përfitime politike, si asnjë kryeministër në botë, tashmë me vaksinim elektoral, edhe pse humbi shumë kohë të çmuar duke mos kontaktuar në kohë me kompanitë e vaksinave.

Shqiptarët e shohin qartë këtë mashtrim të rradhës së kryeministrit dhe e dinë që ndryshimi është në dorën e tyre. Ne i nxisim që të dalin të votojnë masivisht, si kurrë më parë sepse ndryshimi do të vijë. E vetmja mënyrë për t’ia dalë mbanë është duke votuar për Partinë Demokratike nën udhëheqjen e Lulzim Bashës.

Me teper

Kritike1 ditë më herët

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat.

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat. Një tjetër i zhdukur, që u gjend sot i vrarë. Rekordi...

Aktualitet1 ditë më herët

Kjo rrugë të çon në Syrin e Kaltër.

Z. Kryeministër, Pas kësaj rruge ndodhet 1 prej pasurive më të mëdha natyrore të Shqipërisë dhe 1 prej destinacioneve kryesore...

Temporal1 ditë më herët

Emigracioni dëmton forcën e punës, 18 mijë të rinj 15-29 vjeç më pak në një vit

Grup-moshat e reja 15-29- vjeç, pjesë e popullsisë në moshë pune, u tkurrën me shpejtësi përgjatë vitit të kaluar. INSTAT...

Stil2 ditë më herët

5 restorantet që preferoj në Prishtinë

Nga Enver Robelli  E kam të qartë: kjo listë është krejtësisht subjektive, pra një vlerësim fund e krye personal, por është...

Stil2 ditë më herët

Milioneret e instagramit që bëjnë shumë “zhurmë” për para, zbulohen çmimet e Luana Vjollcës, Arbana Osmanit dhe Teas

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që...

Temporal2 ditë më herët

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë...

Kryesore2 ditë më herët

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, dhe s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli. Basha ka deklaruar se...

Stil2 ditë më herët

Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të...

Radar2 ditë më herët

Andi dhe Melisa pranuan lidhjen/ Tea mesazh dyshes

Vetëm disa ditë më parë Melisa dhe Andi pranuan lidhjen e tyre, ndërsa ndjekësit u bënë kuriozë për regimin e...

Kioske2 ditë më herët

Si favorizohen oligarkët?

Si favorizohen oligarkët? Kur Kastrati Group bleu Hotel Sheraton në vitin 2018, shumë u çuditën. Një kompani që kishte eksperiencë...

Facebook