Lidhu me ne

Aktualitet

Fevziu: Nëse Basha nuk ikën vetë, në PD nuk e mund dot askush

Blendi Fevziu nxjerr foton e rrallë nga arkiva, detaji që i bëri përshtypje  pas kaq shumë vitesh

Zërat sipas të cilëve PD mund të mos e njohë rezultatin e zgjedhjeve, sipas gazetarit Blendi Fevziu, nëse janë të vërtetë, e ngarkojnë Lulzim Bashën me barrën e provës. Në studion e emisionit “Të Paekspozuarit”, Fevziu tha se zbardhja e manipulimit të votës, nëse ka ndodhur, do të ishte një kontribut i madh për vendin.  

Nëse PD dëshmon që ka vjedhje, ky do të ishte kontribut i jashtëzakonshëm për vendin. Nëse kjo është e vërtetë, shpresoj që Basha të hyjë në një betejë për të zbardhur manipulimin e votës dhe jo për të shmangur debatin brenda PD. E ka bërë edhe Rama më parë një lëvizje të tillë.

Sipas Fevziut, nëse Lulzim Basha nuk largohet me vullnetin e tij, askush në atë parti nuk e mund dot.

As Sali Berisha nuk e mund dot.

Fevziu tha se nuk pret që Basha të dorëhiqet, pavarësisht humbjes së zgjedhjeve. Sipas tij, largimi  Bashës nuk mund të vijë as përmes zgjedhjeve në parti, kjo sepse përvoja ka treguar se gjithmonë garën e fiton lideri.

I shoh njerëzit që dorëheqjen e konceptojnë si një lloj vrasjeje. Nëse më pyet a jep dorëheqjen Basha, unë mendoj se jo. Kryetarin nuk e mund kush në parti. E mbani mend garën Rama-Maqo Lakrori?

Me teper

Kritike1 ditë më herët

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat.

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat. Një tjetër i zhdukur, që u gjend sot i vrarë. Rekordi...

Aktualitet1 ditë më herët

Kjo rrugë të çon në Syrin e Kaltër.

Z. Kryeministër, Pas kësaj rruge ndodhet 1 prej pasurive më të mëdha natyrore të Shqipërisë dhe 1 prej destinacioneve kryesore...

Temporal1 ditë më herët

Emigracioni dëmton forcën e punës, 18 mijë të rinj 15-29 vjeç më pak në një vit

Grup-moshat e reja 15-29- vjeç, pjesë e popullsisë në moshë pune, u tkurrën me shpejtësi përgjatë vitit të kaluar. INSTAT...

Stil2 ditë më herët

5 restorantet që preferoj në Prishtinë

Nga Enver Robelli  E kam të qartë: kjo listë është krejtësisht subjektive, pra një vlerësim fund e krye personal, por është...

Stil2 ditë më herët

Milioneret e instagramit që bëjnë shumë “zhurmë” për para, zbulohen çmimet e Luana Vjollcës, Arbana Osmanit dhe Teas

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që...

Temporal2 ditë më herët

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë...

Kryesore2 ditë më herët

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, dhe s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli. Basha ka deklaruar se...

Stil2 ditë më herët

Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të...

Radar2 ditë më herët

Andi dhe Melisa pranuan lidhjen/ Tea mesazh dyshes

Vetëm disa ditë më parë Melisa dhe Andi pranuan lidhjen e tyre, ndërsa ndjekësit u bënë kuriozë për regimin e...

Kioske2 ditë më herët

Si favorizohen oligarkët?

Si favorizohen oligarkët? Kur Kastrati Group bleu Hotel Sheraton në vitin 2018, shumë u çuditën. Një kompani që kishte eksperiencë...

Facebook