Lidhu me ne

Radar

Mustafa Nano për vajzën që doli e zhveshur në shesh: Më la shije pozitive

Mustafa Nano për vajzën që doli e zhveshur në shesh: Më

Gazetari Mustafa Nano thotë se gjesti i vajzës, e cila protestoi e zhveshur dy ditë më parë në sheshin “Skënderbej”, ka lënë një shije pozitive tek ai për faktin se ajo u tregoi njerëzve që është ajo që e ka në dorë trupin e saj. Në monologun e tij në nisje të emisionit “Arnautistan” Nano tha:

“Ajo nuk ka dashur që ngjarja të kishte këtë efekt anësor. Kjo është hera e parë që ndodh në vendin tonë, aty në sheshin”Skënderbej”.

Me gjestin e vet ajo ka dashur t’i thotë publikut se jam unë ajo që kam në dorë trupin tim, jam unë ajo që vendos se kur do të zhvishem lakuriq, apo kujt ti jepem.

Dhe askush nuk ka të drejtë të më prekë pa dëshirën time, apo të më ketë të vetën, ashtu si dhe unë apo shoqet e mia nuk kemi të drejtë të bëjmë tonin dikë pa dëshirën e tij.

Një trup femëror i zbuluar këtu tek ne merret si një ftesë që u bëhet gangove të rrugës të uritur seksualisht për t’u hedhur në sulm.

Gjesti i asaj vajze, shfaqja e saj mua më pëlqeu, më la një shije pozitive, këtë po ua thotë njeriu që nuk më ka munguar të jem kritik ndaj një lloj tipologjie të lakuriqësisë femërore që prodhon hiperseksualizimin.”

Me teper

Stil16 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar16 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil16 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil16 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil16 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore16 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook