Lidhu me ne

Kritike

Gara në PD, Salianji: Harxhi është refuzuar për ambasadore në SHBA, Kadilli s’ka dalë të merret një herë me Ramën

Salianji: Ja pse Rama flet për bashkëpunim me PD-në - Liberale

Demokrati Ervin Salianji foli në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV për garën për kreun e Partisë Demokratike.

Gjatë emisionit Salianji tha për të vetmen kandidate grua në këtë garë Edit Harxhi se është refuzuar për të qenë ambasadore në SHBA, ndërkohë që Kadilli siç u shpreh ai pavarësisht pozicionit të rëndësishëm në PD nuk është marrë asnjëherë me kryeministrin Edi Rama në 8 vite të PS-së në pushtet.

“Ka një garë për të mbrojtur PD dhe një garë për të përçarë PD-në. Ne nuk harrojmë se i kanë rënë Ramës nga dështimi 3 apo 4 parti të krijuara nga opozita me idenë se do ti merrte vota. A mos ka këtu një investim tjetër që investohet nga maxhoranca. Kadilli ka pasur pozicion të rëndësishëm të PD, një nga shkaktarët kryesor të funksioneve të PD dhe s’ka dalë të merret një herë me Ramën. Nuk e kemi parë 8 vite. Kjo zonja është e vetmja që është refuzuar për ambasadore në SHBA”, tha Salianji.

Ndërkohë analisti Artur Zheji sqaroi se kandidatja për kreun e PD Harxhi është refuzuar për shkak të bashkëshortit.

“Harxhi është zonjë e nderuar. Nuk e kanë lënë për bashkëshortin. Lufta politike është nën brez”,  tha Zheji.

Me teper

Aktualitet7 minuta më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport11 minuta më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil3 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar4 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar4 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime4 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike4 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport4 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar4 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Kryesore4 orë më herët

Kë po paguajmë 100 milionë euro? – Nga Klodian Tomorri

Nga Klodian Tomorri – Njerëzit dëgjojnë që sektori publik është zgjeruar me 20 mijë vetë vitet e fundit dhe ndoshta...

Facebook