Lidhu me ne

Stil

Katër sekrete për të qenë gjithmonë një çift i lumtur

Katër sekrete për të qenë gjithmonë një çift i lumtur

Të gjitha marrëdhëniet janë emocionuese në fillim. Kur filloni të dilni me dikë, përpiqeni të tregoni vetëm anën tuaj pozitive. Ju bëni gjithçka që partneri juaj të jetë i lumtur. Sidoqoftë, kur mësoheni me njëri-tjetrin, dashuria mund të zbehet dhe atëherë filloni të grindeni gjithnjë e më shumë.

Në fakt ekzistojnë  disa gjëra që mund të bësh për të qenë një grua që asnjë burrë nuk do të donte ta linte.

1. Ruani qetësinë. Burrat urrejnë gratë që zemërohen për çdo gjë të vogël.  Kështu, në vend që të zemëroheni për sjelljen e tij ose që diçka nuk ju shkoi siç e kishit planifikuar, përpiquni të qëndroni ë ruani qetësinë. Ju duhet të kontrolloni durimin tuaj dhe mënyra më e  mirë për ta bërë këtë është përmes meditimit dhe ushtrimeve të frymëmarrjes.

2. Tregoni inteligjencën tuaj. Burrat nuk interesohen vetëm për pamjen e grave. Burrat tërhiqen nga inteligjenca.  Burrat e kuptojnë se është shumë më lehtë të jetosh me një grua që është e mençur. Kështu që  tregoni edhe anën tuaj inteligjente.

3. Jini të sinqerta dhe mbështetëse. Ndershmëria është një nga elementët kryesorë kur bëhet fjalë për marrëdhënie të shëndetshme dhe të lumtura. Ju nuk do t’ju pëlqejë nëse burri juaj nuk do të ishte i sinqertë me ju dhe e njëjta gjë vlen për burrat.

4. Jini të dashura me ta dhe tregoni mirëkuptim. Nuk duan vetëm gratë dashuri. Edhe burrat kanë nevojë për përkëdhelje, surpriza dhe dhurata.  Duhet të siguroheni që partneri juaj të ndihet i dëshiruar dhe i dashur nga ju. Kështu, sigurohuni që ta pyesni se si ndihet. Përveç kësaj, intimiteti është jashtëzakonisht i rëndësishëm në marrëdhënie. Sa më intime të silleni me të, aq më shumë ai do të tërhiqet nga ju.

Vazhdo leximin

Me teper

Kritike1 orë më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet1 orë më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport1 orë më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil5 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar5 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar5 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime5 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike5 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport5 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar5 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook